Wyobraź sobie, że możesz przenieść się w czasy stanisławowskie i wziąść udział w obiedzie czwartkowym. Jaką rolę wybrał byś dla siebie? jakie pytania zadał byś uczestnikom spotkania?


Proszę o pomoc, potrzebne mi to na jutro.
Z góry dziękuję i pozdrawiam Patrikko

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-07T16:16:50+01:00
Gdybym miał mozliwość przenieść się w czasy stanisławowskie ,a tak dokładniej miałaby wiziąśc udział w obiadach czwartkowych, to podejżewam,ze wybrałam bym spośród wielu wspaniałych artystów wybrałabym dla siębie bycie piarzem.Wybrałąm pisarza,ponieważ od kąd już pamiętam zawsze intrresuje mnie pisarze i dzieła ,które piszą.Była bym pisarze w stylu Ignacego Krasickiego, ponieważ pisał on wile ciekawych bajke,które posiadały w sobie ukryty morał.Bajki jego bardzo lubię czytać, ponieważ ucza mnie one ,są bardzo dydaktyczne ale isteje w nich humor oraz ironia.Bardzo lubię czytać bajki oraz inne dzieła tego piarza ,dlatego też zadałabym właśnie pytanie Ignacemu Krasickiemu.Zapytałaby go co go ispiruje do pisania tak dydaktycznych bajek.Również jestem ciekawa co go skłonił do napisania bajki pt. "Zając i żaba" i właśnie to by było moim drugim ptaniem.Zapytałaby sie jak stworzyć dzieło ,które byłoby ponadczasowe.
Na objedzie czwartkowym rónież chciałabym zadać pytania Adamowi Mickiewiczowi.Były by to pytania podobnej treści do pytań,które zadałabym Ignacemu Krasickiemu.Jednym pytaniem do MIckiewicza było by pytanie o "Dzidy", dokładniej zapytałabym się co go skłonił do napisania tag fantastycznego i trudnego do pojęcia dla innych ludzi dzieła.Również sptyałabym się o ksiażkę pt"Pan Tadeusz" .Interesowałoby mnie też czy naprawde kochał Maryle Wereszczakówne i czy ta niespełniona miłość była przyczyną napisania ballady pt "Świtezianka"
Swój pobyt skończyłabym na wyrecytowaniu mojego dziełam.
Po powrocie do daomu nigdy bym nie zapomniała tej podrurz.

mam nadzije,ze pomogłam to jes do 2 gimnazjum ,ponieważ mam jeszcze zeszyt z tego dostałam za to 5 tylko ja miałam zadać pytania właśnie Krasickiemu i Mickiewiczowi.

licze na naj:D
27 3 27