Biblia jako źródło uniwersalnych wartości i mądrości. Rozważ temat do wybranych tekstów Biblijnych.

Takie dostaliśmy wypracowanie. Punktów jest dużo do zdobycia. Jeśli ktoś się skusi proszę wysłać mi plik albo treść od razu na meila [email protected]
Proszę nie kopiować nic z internetu bo tegonie będę brał po uwagę, nawet prac które będą miały tylko początek zmieniony.

Prosiłbym żeby był wstęp,rozwinięcie itp.
Jeśli są jakieś pytania proszę pisać.

Najlepsza praca zgranie pule :D

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T15:38:23+01:00
Jaka długość? Mogę zamieścić w odpowiedzi, a nie w mailu? Proszę, oto tekst:

Biblia jest drogą. Drogą do odkrycia prawdy o człowieku. Przedstawia nieidealizowane dzieje ludzkości z czasów, kiedy wiara w Boga nie była czymś wstydliwym. Mimo to, możemy zaobserwować, że niektórzy i tak odwracali się od Niego. Znaczy to, że człowiek z natury był przekorny i podejrzliwy.
Czytając o Adamie i Ewie, Noem, Mojżeszu, widzimy, że każdy ma chwile słabości. Wydarzenia zawarte w Piśmie Świętym możemy przekładać na własne życie i stosować się do rad zawartych w tekście. Choć nie jest to najłatwiejsza do czytania i interpretacji księga, warto po nią sięgnąć, gdyż jest jedyną pisaną na polecenia samego Boga. Każdy chrześcijanin powinien przynajmniej ogólnikowo ją znać.
Pomimo, że język jest ciężki i niewspółczesny, a wszystko zostało spisane kilka tysięcy lat temu, przesłanie wciąż jest aktualne. Pokazuje wędrówkę człowieka do Boga, którą sam sobie wymyślił, popełniając grzech pierworodny. Choć ludzie wielokrotnie zmuszali Boga do gniewu nad nimi, przez słowa prześwituje wielka boża miłość. Nawet kiedy ludzkość zaczęła iść złą drogą budując wieżę Babel, Bóg ocalił gatunek w postaci Noego i jego rodziny. Kiedy Mojżesz bał się iść do faraona, Bóg zesłał mu moc rzucania klątw.
Zawsze mieliśmy wady charakteru, zawsze będziemy je mieli. Nie ma człowieka idealnego. Ale istnieją inni ludzie: ludzie, którzy wierzą. Stańmy się nimi. Pismo Święte nam w tym pomoże - to list Boga do człowieka.