Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T19:40:04+01:00
Nazizm i komunizm- ideologie pogardy i śmierci?Z pewnością znana jest każdemu hitlerowska i stalinowska propaganda- rasa nisza musi zniknąć. Teraz zastanówmy sie przez chwilę, czy gdyby władca jakiegoś kraju w dzisiejszym świecie dążył do wyniszczenia innego narodu- rasy, przypuśćmy murzynów pozwolilibyśmy mu na to? My, jako Polacy, którym tyle zła zafundowali naziści i komuniści nie stanęli byśmy w obronie tych co teraz są słabi? Na pewno zaczęlibyśmy działać. W końcu wiemy ile zła potrafią wyrządzić dwie silne jednostki posiadające władze i preferujące rygor w państwie.
Do dnia dzisiejszego odkrywane są najokrutniejsze i najbardziej zatajane zbrodnie okupantów Polski z II wojny światowej. Ile się słyszy o nowo odnalezionych masowych grobach polskich oficerów i generałów, o obozach koncentracyjnych, zdjęciach, egzekucjach....Czy państwo, które prowadzi taką politykę wobec innego państwa nie ma za ideał śmierć i pogardę innej jednostki ludzkiej?
Kolejnym przykładem są akcje pacyfikacyjne, wywóz ludzi w głąb Niemiec, porywanie uczonych, zsyłka na Sybir, tortury, obozy pracy narzucanie przekonań religijnych i nakaz pracy od 12 roku życia. Przecież to niewyobrażalne okrucieństwo wobec człowieka. Narzuca się nam pytanie: jak człowiek mógł zrobić coś takiego drugiemu człowiekowi? Ten człowiek musiał być bezduszny, a dziś powiedzielibyśmy nawet chory umysłowo i nieobliczalny... Pewien szofer opisał swój krótki pobyt w getcie: "Przed szopą leżą ułożone w duży stos zwłoki dzieci, od jednodniowych do mniej więcej trzyletnich . Obraz ten prześladuje mnie, jak zły sen". Tyle wystarczyło by normalny człowiek nie mógł spokojnie żyć.... jakie ideały ciągnęły władze nazistowskie i komunistyczne do takich kroków?
Należy wspomnieć też o holocauscie, czyli prześladowaniem narodu żydowskiego. Naziści dążyli do całkowitego wytępienia tego narodu. Tworzyli getta, czyli dzielnice żydowskie, zsyłali ich do obozów koncentracyjnych, obowiązywały ich symbole- gwiazdy Dawida. Polaków, którzy pomagali żydom w przeżyciu tych czasów (załatwienie paszportu, dawanie jedzenia) wywożono do obozów, lub odbywały się publiczne egzekucje całych rodzin- na przestrogę innym.
Reasumując, nazizm i komunizm to na ideologie pogardy i śmierci. Miejmy jednak nadzieję że ludzie, doświadczeni historią, nigdy więcej nie dadzą się zwieść ideologiom głoszącym nienawiść, niosącym śmierć i spustoszenie.

Pozdro. :):)
dasz naj?? ;]
2 1 2