Odpowiedzi

2010-01-07T16:30:11+01:00
Współżycie seksualne między kobietą i mężczyzną jest nie tylko dozwolone, ale nawet uświęcone postanowieniem Bożym. Jednak odnosi się to tylko i wyłącznie do małżeństwa.
Jakikolwiek seks pozamałżeński lub przedmałżeński jest grzechem. Kiedyś seks był przecież tematem tabu. Dziś jest zupełnie inaczej. Świat posunął się do przodu, ludzie stali się bardziej tolerancyjni i akceptują różne rzeczy. Seks stał się elementem wszechobecnej komercji, jest wykorzystywany jako chwyt reklamowy, pojawia się w wynaturzonych postaciach (np.homoseksualizm), szerzy się prostytucja. Ludzie po prostu zapomnieli, że seksualność jest darem otrzymanym od Boga, którego nie można traktować ta, jak ostatnio jest traktowany.
2010-01-07T16:31:57+01:00
Nie cudzołóż, czyli dosłownie nie wchodź do czyjegos łoża. KK opierając się na tym przykazaniu obliguje do zachowania czystości przed ślubemNie cudzołóż"! albo; "Nie bądź wszeteczny", mówi to samo, co; "Nie naruszaj związku małżeńskiego". Naruszanie mówi również o braku harmonii. Jest to również informacja mówiąca jak małżeństwo ma wyglądać. W tych związkach, gdzie nie ma czego naruszać, czy burzyć, to Przykazanie nie dotyczy, ponieważ ono nie bierze pod uwagę żadnych ziemskich ludzi poglądów i ich ustanowień, ale kieruje się żelazną Wolą Stwórcy