1. Kto udziela nam daru rady?
2.Czym jest dar rady?
3. Czym jest dar umiejetnosci w zyciu chrzescijanina?
4. Do czego zobowiązuje as dar umiejetnosci?

Proszee strasznie o odpowiedz jak najszybciej na podstawie podrecznika do religi dla klasy 3 gim.! ; ** Prosze.!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T17:54:42+01:00
1.Kto udziela nam daru rady?
Rada jest darem dodającym sił przy podejmowaniu decyzji w Duchu Świętym w praktycznych sytuacjach życiowych. Przez dar odnosi się do rzeczy praktycznych i ma na celu udoskonalenie w nas raczej cnoty roztropności. Sprawia on, że dusza działająca pod jego wpływem odróżnia natychmiast i jak gdyby instynktownie, co należy czynić a czego nie należy, czy to chodzi o własne postępowanie czy też o kierowanie innymi.-Daru rady udziela nam Duch święty.
2.Czym jest dar rady?
Rada to następny dar przeznaczony Przedziwnemu Doradcy, o czym czytamy w Iz 9,5. Potrzebny on był przede wszystkim władzy sądowniczej, natomiast Książę Pokoju obdarzony tym darem będzie w sposób doskonały rozwiązywał każdą, a zwłaszcza trudną sytuację, w czym pomagać będzie trafne widzenie przyszłości.
3.Czym jest dar umiejętności w życiu chrześcijanina?
Dar umiejętności jest tym darem Ducha Świętego, dzięki któremu mamy pewność i głęboką wiarę w Boga oraz w chrześcijańskie prawdy objawione. Jest nadprzyrodzonym usposobieniem umysłu, które pozwala mu uchwycić i przeniknąć w cudowny sposób i jakby intuicyjnie niektóre tajemnice wiary, albo po prostu głęboki sens zawarty w słowach Chrystusa Pana lub natchnionych przez Ducha Świętego.
4.Do czego zobowiązuje as dar umiejętności?

* Dar umiejętności jest zdolnością do bycia świadkiem Jezusa.

* Zobowiązuje do uległości i całkowitego oddania się Bogu.
5 4 5