Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T19:25:51+01:00
Dzieci XX1 wieku.
' W młodzieży jest nadzieja' Czy aby na pewno tak jest ? Jak wygląda życie przeciętnego Polskiego nastolatka? Jakie ma autorytety?
Odkąd komputer, telewizja i inne nowości techniczne stały się konieczne w normalnym prosperowaniu w rodzinie, coraz trudniej znależć czas na rzeczy pożyteczne. Dzieci, czy też młodzież zamiast zagłębiać się w świat nauki, szukają przygód w internecie, oglądają telewizje, która nie zawsze daje dobry przykład, nie zdają sobie sprawy z tego, że wyniki w szkole i ich poziom wiedzy moze skutkować w ich przyszłym, dorosłym życiu. Pokolenie te jest leniwe*, nie znają pracy, nie szanują pieniądza.
Kilkanaście lat temu nauczyciel mógł odnoscić wielkie sukcesy, by zachęcić młodzież do nauki, poznawania nowych kultur, zagadnien. Teraz niestety ma mnóstwo rywali, którymi są rozrywki , typu internet
Strasze pokolenie dobrze wspomina swoje dzieciństwo : piaskownicę, zabawy na placu, bieganie po drzewach, poobijane kolana, podchody i świat pełny zabawy i beztroski. NAtomiast nasze dzieci w starości będą mówiły jaki level miały na metinie, używając typowego slangu młodzieżowego.
Zastanówmy się co mozemy zrobić , by zmienić kolej rzeczy , by te pokolenie miało , co opowiadać wnukom przed snem. :)* oczywiście nie każdy Polski nasotletek taki jest, reportaż powstał na podstawie statystyk:).


/ Mam nadzieję , że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam
  • Użytkownik Zadane
2010-01-07T19:39:11+01:00
Rosyjska agencja kosmiczna chce zaproponować nową atrakcję turystyczną - wycieczkę dookoła Księżyca. Jak informuje rosyjski dziennik Izwiestia, taka wyprawa ma kosztować chętnych nawet 100 mln dolarów.

Plany kosmicznych "wycieczek" zaprezentowała w poniedziałek Rosyjskiej Agencji Kosmicznej firma Energia, która współuczestniczy w budowie i obsłudze rosyjskich statków kosmicznych.

Wynika z nich, iż kosmiczni turyści mieliby wyruszać w rakietach Sojuz z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Następnie spędzaliby tydzień na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), stamtąd ruszali w podróż dookoła Księżyca i powracali bezpiecznie na Ziemię.

Do tej pory Rosjanie wysłali już w kosmos dwóch turystów - amerykańskiego biznesmena Dennisa Tito oraz Marka Shuttlewortha z RPA - obu na tygodniowe "wycieczki". Według informacji Agencji, bilety na kosmiczną podróż kosztowały każdego 20 mln dolarów.