Odpowiedzi

  • endy
  • Początkujący
2010-01-07T19:27:16+01:00
2010-01-07T19:34:21+01:00
Z kraju:
10 osób oskarżyła prokuratura w Pabianicach (Łódzkie) o udział w grupach przestępczych zajmujących się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków na dużą skalę. Głównym oskarżonym jest 35-letni łodzianin. Wprowadził on do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków i niemal 300 tys. tabletek ekstazy wartych 1,7 mln zł.
Zbigniew Wassermann (PiS) powinien być ponownie wezwany przed komisję śledczą badającą tzw. aferę hazardową, nawet jeśli wcześniej wróci do sejmowego śledztwa - uważają zasiadający w komisji posłowie PO. Ich zdaniem pojawiły się nowe okoliczności, które powinien wyjaśnić były koordynator ds. służb specjalnych. To kompromitująca propozycja - odpowiada PiS.
5 mln zł - taką kwotę pomocy dla Polskiego Radia zadeklarowało w czwartek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warunkiem pomocy będzie jednak utrzymanie w strukturach radia zespołów artystycznych. Jest to światełko w tunelu - ocenił deklarację ministra prezes radia Jarosław Hasiński.
Ze świata:
Benedykt XVI powiedział, że usytuowanie Turcji jako kraju położonego na dwóch kontynentach predestynuje ją do roli "pomostu między islamem a Zachodem".
Belgijska centrala związkowa FGTB z oburzeniem zareagowała na ofertę jednej z firm w Belgii, by na zamówienie sprowadzać z Polski wykwalifikowanych, ale tanich robotników z branży budowlanej, i zapowiada w tej sprawie protesty.
Nigeryjczyk, oskarżony o próbę zamachu na samolot lecący w Boże Narodzenie z Amsterdamu do Detroit, był poprawnie sprawdzony na lotnisku w Lagos, zanim rozpoczął podróż - zapewnił nigeryjski prokurator generalny Michael Aondoakaa.