Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T15:53:17+01:00
Sądzę,że w dzisiejszych czasach jest tak samo kiedy istniała dyktatura stalinowska i faszystowska. Dyktatura ta,czyli nacjonalistyczna,wprowadzona dawniej we Włoszech,w Niemczech i kilku innych krajach,w której całą władzę sprawuję wódz przy pomocy aparatu partyjnego. Dawniej kiedy Mussolini zdobył władzę dyktatora,wprowadził terror polityczny. W gospodarce włoskiej nastąpiło ożywienie: prowadzono zakrojone na wielką skale roboty publiczne,budowy dróg,melioracje bagien i przebudowę stolicy.
Jedyną rzeczą,która istnieje w dzisiejszych czasach i która nie zgadza się z teorią dyktatury faszystowskiej jest to ,iż nie zakazuje sie działalności innym partiom. Dawniej stworzono nawet policje polityczną dla kontroli działalności opozycyjnej. Wielki nacisk kładziono na propagandę.
Nawiązywano do symboli dawnego cesarstwa rzymskiego,a Mussolini przyjął tytuł wodza-duce.
W dzisiejszych czasach tego nie ma. Szczerze,sądzę,że to nawet dobrze,bo osobiście nie wyobrażam sobie takiego typu postępowania. Gdybym miała wybierać między faszyzmem,a innym systemem władzy,po dłuższym zastanowieniu stwierdziłabym,że totalitaryzm jest odpowiedni.
Jest to system,w którym całkowitą władzę nad państwem i życiem obywateli sprawuje jedna partia,na czele której stoi wódz.


Nie wiem co można jeszcze napisać,aha i chce zaznaczyć,że to zadanie nie ściągałam z neta,albo coś.
Pisane jest samodzielnie,chcesz to je miej,nie to trudno.
Liczę na naj.
Pozdrawiam.
1 5 1