Odpowiedzi

2010-01-07T19:48:19+01:00
Linston wraz ze swoim synkiem Amulusem, siedział na chmurze i nadzorowal co sie dzieje na ziemii. Liston zjmowal sie zjawiskami atmosferycznymi. Dzisiaj postanowil rozciagnac po calym niebie tecze.
Zamowil deszcz u boga odpowiedzialnego za opady i słońce u bogini słońca. Około godziny 15 stało się to o co prosił. Zaczął padać deszcz i równocześnie świecić słońce. Liston zaczął biegać po chmurach i rozciagac tecze. Amulus zapytal co to jest tecza. Liston wytlumaczyl mu ze to zjawisko przyrodnicze ktore powstaje gdy pada deszcz i swieci slonce. Kropelki dzialaja jak male trojkaty w ktorych odbija sie swiatlo i powstaja kolorowe pasy. Ludzie na ziemii tez nie wiedzieli czym jest to piekne na niebie. Byla to tecza jej kolor byly wyraziste i ludzie mogli ja podziwiac przez 10minut. Amulus bardzo chcial sam sprobowac kiedys rozciagnac tecze. Ojciec zgodzil sie. Amulus biegal z chmurki na chmurke i sie cieszyl. mial zaledwie 7lat. przez przypadek zle postawil stopke i sie zabil.

wstaw przecinki i gotowe. ((;
24 3 24
dziękuje dostałam 4- dlatego że za mało miałam napisać dwie strony a to jest na 1 i pół strony z zdaniami które ja ułożyłam
dodałam
2010-01-07T19:51:49+01:00
Atena, Afrodyta i Hera gdy były małe pewnego razu urządziły zawody, a raczej zabawę w tzw. ,,Wojnę na poduszki". Bawiąc się Atena znana ze swej siły zbyt mocno walnęła poduszką i białe pierze poleciało z wiatrem, zmartwione dziewczęta szybko poszły zobaczyć czyten wybryk aby nie zaszkodził ludzią. Idąc w tą stronę zobaczyły Zeusa i już czekały na burę ale on powiedział:
-co wyście zrobiły i co to jest?
-To jest pierze!
-ale ludzie wyszli z domów i cieszą się z tego zjawiska!
-Tak?
-Pewnie że tak!Macie w tedy bawić się kiedy wam każę!
-z miłą chęcią!-Powiedziały dziewczęta uradowane.
I właśnie ludzie mówili na to zjawisko ,,Śnieg"
Jednak Atena, Hera i Afrodyta dziwiły się tej nazwie!
23 3 23