CHarakterystka Harpagona z książki pt. ,,Skąpiec". Prosze bardzo tylko żeby nie było z internetu. Najlepszą prace wybiorę. :)

PS: Musze mieć to zrobione na jutro (08.01) na godzinę 09.00.

TYLKO NIE Z INTERNETU I NIE ZA KRÓTKA !!! Dzięki ;p

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T06:26:55+01:00
Harpagon to główny bohater "Skąpca" Moliera.Poprzez pozycję społaczną,jaką zajmuje jest rozdarty wewnętrznie,gdyż musi wydawac pieniądze.
Choc trzyma liczną służbę,to nie dba o nią wcale,karze jej chodzic w brudnej,obdartej odzieży,nie dba również o swoje konie,które sa chude,wynędzniałe.Wstydząc się swojej manii ukrywa swoje skąpstwo przed ludźmi.Mimo swego wieku(jest mężczyzną 60-letnim),jest żwawy i ruchliwy,czego powodem jest ukrywanie ichronienie swego skarbu-szkatułki wraz z jego zawartością.Jest podejrzliwy,wszędzie wyczuwa podstęp i w każdym widzi gragieżcę swego majątku.Mimo iż ma dwoje dzieci to wcale ich nie kocha,traktuje je jak stare niepotrzebne przedmioty,których należy się pozbyc.
Jest ciekawski,wyputuje innych o opinię o nim.Wkażdej sytuacji szuka okazji jak nic nie wydac,a jeszcze zarobic,jego skąpstwo jest jak choroba,z której nie można się wyleczyc.
Jest żałosnym, naiwnym starym dzieckiem(sytuacja gdy pojawia się okazja odzyskania szkatułki),które cieszy się z odnalezienia swojej zabawki.