Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T10:07:39+01:00
Ianowicie bardzo szybko przedostał się do Rzymu i przystąpił do wykonywania Testamentu Cezara, który zapisał mu ogromny majątek. Nakładał na nim obowiązek wypłacenia po 300 sestercji na głowę każdemu Rzymianinowi. Stało się to zarzewiem konfliktu z Antoniuszem, który zarządzał skarbcem Cezara i roszczenia prawnego spadkobiercy traktował lekceważąco.

Co robi Oktawian?

Wypłaca tą kasę z własnych pieniędzy jednocześnie zbierając wojsko złożone z dawnych żołnierzy Cezara i gotuje się do wojny. Oktawian sprzymierzył się z Senatem.Cyceron chciał go wykorzystać przeciw Antoniuszowi by Senatowi władzę przywrócić. Miał wtedy 19 lat. Został Senatorem i prokonsulem.

Wraz z wojskami swoimi jak i Senatu ruszył na Antoniusza. Najpierw Antoniusz zostaje pokonany pod Mutiną (Modeną). Zbieg okoliczności sprawił to, że dwaj dowódcy wojsk Oktawiana i Senatu polegi i w ten sposób Oktawian stał się jedynym wodzem. Antoniusz ucieka z półwyspu.

Senat się trochę przestraszył potęgi Oktawiana to ten spotyka się z Antoniuszem i Lepidusem i mamy II triumwirat. Związek miał charakter legalny, zatwierdzony przez Senat. Triumwirowie podzielili imperium między siebie w ten sposób 20 kilku letni chłopak stał się współrządcą ogromnego imperium.