Wybierz książkę ( nie zadną głupią lekture tylko bym prosila książkę mały książę jesli jej nie przeczytaliscie nie rozwiązujcie tego zadania) i zachęć kolegów w pisemnej wypowiedzi do przeczytania jej! ma byc zawarte w wypowiedzi ( tylko nie w punktach tylko tekst ciągły )! autor i tutuł książki tematyka uzasadnienie wyboru książki-twoje wrazenia, zachęta do przeczytania jej;) na poziomie 6 klasy ! Pomocy

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T13:20:35+01:00
Wczoraj przeczytalam ksiazke pt. ' Maly Ksiaze', ktora napisal Antoine de Saint-Exupéry. Zachwycila mnie tematyka tej lektury. Mowi ona o poznawanie swiata, przez chlopca z innej planety. Jest on dzieckiem, wiec widzi swiat calkiem inaczej. Odwiedza on rozne planety, jednak na swojej zostawil roze , którą bardzo kochał. Przemieszczajac sie po galaktyce na jednej z planet spotkał gegorafa, na innej biznesmena, a na jeszcze innej latarnika... Poznał dzieki temu, czym Ci ludzie się zajmuja i na czym polega ich praca. Gdy trafił na planete- Ziemie, spotkal tam lisa, który pokazal mu czym naprawde jest przyjaźń. Wyjasnil na czym ona polega. Wtedy Maly Ksiąze zrozumial, że kocha swoja roze oraz ze musi do niej wrocic. Mysle, że ta ksiązka naprawde jest warta przeczytania. Uwydatnia wartosci , które są naprawde cenne dla wspołczesnego czlowieka. Pokazuje co to jest przyjazn , na czym ona polega. Wszystkim polecam przeczytanie tej ksiązki.
Wypracowanie nie zawiera polskich znakow, poniewaz zepsuła mi sie klawiatura i raz jest a raz ich nie ma . pozdrawiam :)
1 4 1
2010-01-08T13:26:14+01:00
,,Mały Książę" to wspaniała książka przeznaczona dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Każdy człowiek powinien się z nią zapoznać, gdyż zawiera wiele zagadnień ludzkiego życia.
Książka jest niewielkich rozmiarów podzielona na 27 krótkich rozdziałów. Jej treść wzbogacają piękne ilustracje.
Bohaterem utworu jest mały chłopiec, który w tajemniczy sposób przybył na Ziemię. Ciekawość budzą jego wędrówki po różnych planetach i ciekawe spotkania z zamieszkującymi tam postaciami.
W książce w sposób przystępny, zrozumiały przedstawiono różne zagadnienia natury moralnej i wychowawczej. Najwięcej miejsca poświęcono w niej przyjaźni, miłości i odpowiedzialności.
Z pewnością każdy znajdzie w niej jakieś ciekawe wskazówki życiowe, dlatego jeszcze raz zachęcam was do przeczytania tej lektury! Z pewnością nie pożałujecie!
1 5 1
2010-01-08T15:55:54+01:00
Mały Książę napisany przez Antoine'a de Saint-Exupéry'ego to bardzo ciekawa i wzruszająca książka. Przygody małego, wesołego chłopca zwiedzającego planety pozwalają zrozumieć, albo chociaż ukazać cechy ludzkie. Mały Książę może nauczyć dzieci, jak i dorosłych dostrzegania drobnostek, cieszenia się z najmniejszych rzeczy, a przede wszystkim pobudzić wyobraźnie. Bardzo podobała mi się ta książka, a tytułowy bohater przyprawiał mnie o uśmiech i nie wiadomo kiedy zyskał moją sympatię. Zachęcam ludzi w każdym wieku do przeczytania tej zabawnej, ale i życiowej książki.


; ))
2 5 2