Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Dyju
  • Początkujący
2010-01-08T13:15:39+01:00
Pierwsza pomoc polega na usunięciu zatrutego z pomieszczenia i szybkim transporcie do szpitala. W ciężkich stanach zatrucia trzeba zastosować komorę hiperbaryczną. Jest to metoda leczenia czystym tlenem, podawanym pod zwiększonym ciśnieniem, w warunkach szpitalnych. O skuteczności tej metody świadczą wyleczenia chorych w ciężkim stanie klinicznym, skrócenie czasu śpiączki, łatwiejsze opanowanie obrzęku mózgu i zaburzeń rytmu serca, zmniejszenie występowania ciężkich zaburzeń neurologicznych. Ważne jest maksymalne skrócenie czasu od narażenia do zastosowania leczenia w komorze hiperbarycznej.

W szpitalu możliwe jest także przeprowadzenie badań laboratoryjnych dla określenia ciężkości zatrucia. Leczenie szpitalne jest konieczne w każdym przypadku zatrucia tlenkiem węgla, zapobiega ono bowiem ewentualnym powikłaniom.
8 4 8
  • Użytkownik Zadane
2010-01-08T13:17:11+01:00
Podczas ratowania osoby zatrutej gazem powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na własne bezpieczeństwo.Najlepiej gdybysmy mieli maske gazową albo zebyśmy nabrali głebokiego oddechu i starali sie nie oddychać do póki nie wydostaniemy poszkodowanego z pomieszczenia wypełnionego trucizną.Jezeli poszkodowany będzie samodzielnie oddychał powinniśmy przewiesć go do szpitala.Ale jeśli bedzie nie przytomny i nie bedzie oddychałw ten czas powinniśmy przystapić do udrożnienia dróg oddechowych i sztucznego oddychania,jesli sytuacja tego wymaga rozpoczać masaż serca(jesli brakuje oznakó krązenia).W między czasie powinnismy wezwać pogotowie ratunkowe.
5 4 5