Napisz opowiadanie na jeden z zaproponowanych tematów (ok.30 zdań), twoja wypowiedź nie powinna mieć elementów fantastycznych. Wpleć w tekst dialogi oraz opisy miejsca i postaci. Zastosuj narrację pierwszoosobową.

TEMATY PRACY:
*Wielkie zamieszanie w powodu małej pomyłki
*Ci straszni sąsiedzi...
*Podróż pełna przygód
*Niezwykłe znalezisko

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T21:47:36+01:00
Był zwykły dzień. Szary ponury dzień w szkole. Na 30-minutowej przerwie koleżanka powiedziała mi że zaraz idzie na konkurs i żebym zajęłam się jej plecakiem. Na następnej przerwie nie było jej, i na następnej też. Lekcje dobiegły końca. Wzięłam do domu jej plecak i zadzwoniłam do jej matki. Powiedziała że nie wróciła. następnego dnia w szkole też jej nie było. Po tygodniu nikt jej nie widział. W nocy przyśniła mi się i tak jakbym z nią rozmawiała!
- Inhalator- powiedziała
-Co?- odrzekłam
-przynieś inhalator pod most na słonecznej 4
- dobrze
Obudziłam się, był ranek. Po szkole wzięłam jej inhalator i poszłam na Słoneczną 4. Nikogo tam nie było. Odwróciłam się i spojrzałam na inhalator. Ale go już nie było.
Nazajutrz powiedziałam o wszystkim koleżance, ona innej i w ten sposób dowiedziała się cała szkoła.
Po szkole wszyscy się zlecieli w to miejsce co byłam wczoraj zostawić inhalator. Ktoś znalazł puste opakowanie po nim. zostawiłam następny i znikł.
Następnego dna przyszła moja koleżanka i mało co mnie nie obdarła ze skóry że powiedziałam że byłam pod mostem. Okazało się, że ona uciekła z domu i nie wiedziała jak może wziąć swój inhalator z domu nie wchodząc do niego. Więc w nocy weszła do mnie przez okno i mi powiedziała żebym przyniosła a mi się wydawało, że to mi się śni!
To dopiero było wielkie zamieszanie z powodu mojej małej pomyłki ze snem :)
2 2 2