Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T16:02:51+01:00
Jedną z głównych bohaterek powieści "Ten obcy" jest Urszula Zalewska. Jest to córka doktora Zalewskiego, która po śmierci matki mieszka z ciotkami w Warszawie. Latem wyjeżdża do ojca na wakacje. Czas w Olszynach spędza z trójką przyjaciół: Pestką, Marianem i Julkiem.

Ula to cicha, spokojna, nieśmiała, subtelna dziewczyna. Jest zupełnym przeciwieństwem Pestki. Łatwo ją onieśmielić, zawstydzić, zasmucić, zranić. Jest wrażliwą dziewczyną. Współczuje Zenkowi oraz Dunajowi. Umie być samodzielna i zaradna. Bohaterka okazuje się też dziewczyną pragnącą przyjaźni, kochającą zwierzęta i przyrodę. Próbuje z Zenkiem oswoić psa. Jest dobra, cierpliwa, dyskretna. Właśnie tymi cechami zjednuje sobie Zenka. Ula to bardzo szlachetna i uczciwa bohaterka. Pracuje, by zwrócić skradzione przez Zenka pieniądze. Pomaga chłopcu w problemach z chorą nogą. Odważnie broni swojego zdania. Jest wierna w uczuciach, choć nie łatwo ją skłonić, by je okazała.

Ula to pozytywna postać. Czuje się pokrzywdzona. W listach do zmarłej matki zwiera się ze swoich zmartwień. Z trudem nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Mimo to, tylko ona zaprzyjaźnia się z Zenkiem. Chłopiec tylko jej się zwierza. Ula to ujmująca postać, sympatyczna dziewczynka. Ciekawie byłoby ją poznać.
77 4 77
2010-01-08T16:21:36+01:00
Ula jest córkąd doktora Zalewskiego. Ojciec opuścił ja i matkę. Po śmierci Pani Zalewskiej Ule wychowują ciotki. Ula jest szczupłą, zgrabną dziewczyną. Nie potrafi wybaczyc ojcu bólu i tęsknoty, że je opuścił. Poza tym nie czuje sie przez niego kochana. Ula to cicha i nieśmiala dziewczyna, łatwo ją onieśmielić, zawstydzic, zasmucić. Jest wrażliwa, głęboko współczuje wszystkim pokrzywdzonym (Dunajowi, Zenkowi), których cierpienie dobrze rozumie. Umie byc samodzielna i zaradna. Jest dobra, cierpliwa i właśnie tymi cechami zjednuje sobie Zenka. Ciężko pracuje, by zwrócić skradzione porzez Zenka pieniadze. Jest uczciwa, odwaznie broni swego zdania. Jest wierna w uczuciach, choć nie skora do ich okazywania. W listach do zmarłej matki zwierza się ze swoich zmartwień. Niełatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami.
22 3 22