Opisz , jak wyobrażasz sobie wygląd pokoju , czyli nieznanego a kuszącego świata Człowieka , który zobaczyła dziewczynka.
Praca ma być na jedną stronę A5 lub więcej.

Tekst do tego zadania:
Zeszła na dół , nie zatrzymując się i znalazła się w ciemnym , zakurzonym hallu [czytaj : holu].Rozejrzała się wokoło , zadarła głowę i spojrzała w górę.Szczyt drabiny i karbowane brzegi pomostu rysowały się wyraziście , oświetlone od przodu.Na ten widok dziewczynce zakręciło się w głowie i nagle ogarnął ją lęk : co będzie , jeśli ktoś , nie wiedząc , że ona wyszła , wciągnie drabinę na górę?Blade światło , jak się teraz zorientowała , padało przez dziurę w boazerii.Pudło z klockami stało oparte o ścianę , ale nie przylegało do niej ściśle - między nim a boazerią była jeszcze wolna przestrzeń , wąska wprawdzie, ale taka szczuplutka osóbka jak ona mogła się tędy z łatwością przecisnąć.Miała wielką ochotę zerknąć do pokoju , w którym przed kilkoma godzinami Tom wyjął ze swej kieszeni całą czwórkę i postawił na podłodze przed kominkiem.Chciała przyjrzeć się , choćby z daleka , temu nieznanemu a kuszącemu światu Człowieka , z którym odtąd będzie sąsiadować , a nawet może i dzielić swoje życie.Nie było jej trudno prześliznąć się wąskim przesmykiem pomiędzy boazerią a pudłem klocków.

1

Odpowiedzi

2010-01-09T13:45:25+01:00
Pokój nie był ogromnych rozmiarów. Był nieduży , ale przyjemny. Niestety bardzo zaniedbany. Ze ściany odklejała się tapeta, a po podłodze biegały myszy. Sufit był cały w ogromnych rękodziełach. Wzory, linie... A na samym środku ogromny żyrandol. Aż mienił się w oczach. Na środku pokoju widniał nieduży, ale niezwykle bogaty dywan. Miał na sobie mnóstwo kolorów. Meble były stylowe, ogromne, masywne. W nich szkło. Szklanki, kieliszki.. Wszystko wyglądało pięknie, gdyby tak zdjąć z tego wszystkiego kurz i pościągać pajęczyny, to wyglądałby jak pokój z bajki.
313 4 313