Odpowiedzi

2010-01-08T17:37:52+01:00
To jest troche głupie! ale na temat sejtów!
z internetu.
Skejci, (ang. skate) lub bardziej kozacko sk8 – subkultura młodzieżowa gromadząca ludzi zainteresowanych sportami ekstremalnymi, jazdą na rolkach, snowboardzie, deskorolkach, wrotkach, hulajnogach i rowerach, na których popisują się w skejtparkach oraz na parkingu pod Teskoł lub Biedronką. W Polsce błędnie utożsamiani z hiphopowcami. Życie skejta polega głównie na robieniu trików i późniejszym nazywaniem ich.
licze na naj!:)
2010-01-08T17:40:51+01:00
Możesz zacząć od samego skateboarding ' u

Skateboarding narodził się w latach siedemdziesiątych XX wieku w Kalifornii i miał swoje korzenie w surfingu – początkowo nazywano ten sport "chodnikowym surfingiem". Skateboarding był często uprawiany przez surferów gdy nie było odpowiedniej pogody do surfingu. Za najbardziej zasłużonych dla początkowego rozwoju skateboardingu uważa się grupę Z-Boys z Venice Beach w Kalifornii, która w latach 70. XX w. zrewolucjonizowała skateboarding wprowadzając technikę jazdy o nazwie "surf style". Dominujący uprzednio styl jazdy miał więcej wspólnego z gimnastyką, niż surfingiem czy współczesnym skateboardingiem.
Skaterzy uważani są powszechnie za kontrkulturę, obejmującą modę, styl życia i muzykę oraz skatecore. Pierwotnie wizerunek skatera był buntowniczy i nonkonformistyczny, taki wizerunek propagował m.in. założony w 1981 magazyn "Thrasher". Zdecydowanie łagodniejszy image skaterów prezentowany był w konkurencyjnym magazynie "TRANSWORLD SKATEboarding" (założonym w 1983). Polskim odpowiednikiem tych produkcji jest [INFO magazyn], który prezentuje głównie polskich skaterów
2010-01-08T17:45:40+01:00
Skaterem nazywamy osobą uprawiającą jazdę na deskorolce, rolkach, wrotkach bądź łyżwach (skateboarding). Tworzą oni rodzaj pewnej subkultury, ponieważ łączący wielu młodych ludzi skateboarding jest dla wielu sposobem na życie. Skaterzy na ogół są uważani za kontrkulturę, obejmującą modę, styl życia czy muzykę. Pierwotnie skaterzy odbierani byli za buntowników i nonkonformistów, taki wizerunek propagowało wiele czasopism w latach 80'. W Polsce ta subkultura jest niesłusznie kojarzona z hip- hopem, choć skaterzy na ogół słuchają rocka,punka, a nawet muzyki metalowej.