Odpowiedzi

2010-01-08T18:38:03+01:00
Kein odnosi się do rzeczowników zawsze jest gdy jest haben np. Ich habe kein Hund, nicht zawsze jest zaprzeczeniem czasownika np Ich interesiere nicht Sport, a biernik to tam zmieniają się rodzajniki
Nominativ(czyli mianownik) der - den to Akkusativ (czyli biernik) będzie den - zmienia sie tylko rodzaj męski reszta pozostaje bez zmian, tak samo w określonym nie ein tylko einen a reszta tak samo.
1 4 1
2010-01-08T18:40:07+01:00
Przeczenia kein używasz, gdy chcesz zaprzeczyć rzeczownik, np.: ich habe kein Lineal.

przeczenia nicht używasz, gdy chcesz zaprzeczyć całe zdanie, np.:
ich schlafe nicht.

biernik (akkusativ); jak piszesz dłuższe zdanie, to musisz sobie czasami (jak jest dopełnienie) postawić pytania. wtym przypadku będą to: kogo? co? zmienia się rodzajnik:
rodzaj męski - den
rodzaj żeński - die
rodzaj nijaki - das
liczba mnoga - die
1 5 1
2010-01-08T22:02:56+01:00
Kein (żadnej, żadnego) używa się gdy chcesz zaprzeczyć (odnosi się do rzeczownika i zawsze stoi przed nim) np. Ich habe keine Schwester, czyli Ja nie mam ŻADNEJ siostry. Zaprzecza on wtedy TYLKO rzeczownikowi!
Natomiast nicht używa się np. na końcu zdania i zaprzecza on wtedy całemu zdaniu np. Ich mache nichts, czyli Nic nie robię. Poniżej łatwy, krótki dialog:

-Hast du eine Tiere? (Czy masz jakieś zwierzątko?)

-Nein, Ich habe KEINE Tiere.(Nie, nie mam żadnego zwierzątka)

ODPOWIEDZI POZYTYWNE DLA: DER, DIE, DAS:

(Die) Ja, Ich habe eine Katze ( "eine"-die/ "ein"-das/ "einen"-der używamy w bierniku, gdy nie wiemy szczegółów o przedmiocie np. wyglądu; mówimy wtedy "Tak, mam [jakiegoś] kota")

(Das) Ja, Ich habe ein Pferd ( Tak, mam [jakiegoś] konia)

(Der) Ja, Ich habe Fisch ( Tak, mam [jakąś] rybkę)

UWAGA !!! W bierniku DER zmienia się nieregularnie !!! Regularnie byłoby der - ein ALE TAK NIE JEST!!! POPRAWNIE JEST DER - EINEN !!! To trzeba niestety zapamiętać !!!

To już chyba wszystko. Mam nadzieję, że pomogłam !!! =)
1 4 1