Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T21:39:14+01:00
Dwór w Soplicowie znajdował się na niewielkim pagórku. Obok był brzozowy gaj oraz piękne topole. Z oddali widać było pługi na polach. Wszędzie rozciągały się zielone łąki, pola obsiane były już żytem. Przez Soplicowo przepływała rzeka Niemen. Między miedzami rosły grusze. Bujna i rozmaita roślinność cieszyła oko.
Na podmurówce został zbudowany drewniany dom. Był on mały, ale bardzo zadbany. Z daleka już świeciły się białe ściany. W ganku znajdowały się drzwi, które zamykane były na zaczepki. Brama do dworu zawsze była otwarta, aby każdy gość mógł tam wejść. Z tyłu stała stodoła,obok niej widać było trzy stogi siana, które się w niej nie zmieściły.
Ściany wewnątrz były starodawne, a na nich powieszono obrazy bohaterów historycznych. Znajdował się tam też wielki, stary zegar, który grał ,,Mazurka Dąbrowskiego". W małej izdebce, którą zamieszkiwał kiedyś Pan Tadeusz, stał fortepian. W pokoju porozrzucane były nuty i książki. Biała sukienka wisiała na fotelu, a na parapecie stały donice z pachnącymi kwiatami.

Na zakończenie możesz jeszcze dodać własną ocenę dworu w Soplicowie :P

Na przyszłość dawaj więcej punktów...
3 4 3