Hmm mam na srodę rozprawke dostałam kilka cytatów i mam napisac z jednym z nich rozprawke ( zaiwrajac 3 argumenty w tym jeden z malego ksiecia) hmm moze byc nawet z neta le ja nie widzialam zadnych ciekawych..
cytaty:
dobrze widzi sie tylko sercem. To co najwazniejsze jest mniej widoczne dla oczu
oczy są slepe nalezy szukac sercem
dorśli są dziwni
świat łez jest bardzo tajemniczy
byłęm zbyt młody aby umiec ją kochać

hmm chciałabym miec to na wtorek aby moc przepisac na srode plisss

1

Odpowiedzi

2010-01-08T19:56:02+01:00
Mały Książę uważa, że dorośli są dziwni. Wiele argumentów przemawia za tym twierdzeniem. Ja jednak myślę, że zależy to od tego, jacy ludzie nas otaczają.
Niektórzy z nich są bardzo zapracowani. Mają wiele spraw do załatwienia, dlatego często nie znajdują czasu na rzeczy równie ważne. Rzadko widują się z rodziną i znajomymi. Z drugiej strony są przytłoczeni nadmiarem obowiązków i problemami. Myślę, że gdyby dziecko było na miejscu jednego z tych dziwnych dorosłych,jak uważa Mały Książę, również nie uśmiechałoby się zbyt często. Nie wszyscy ludzie są tacy sami. Wielu z nich znajduje czas dla innych i umie poradzić sobie z nadmiarem obowiązków i problemami życia codziennego.
Wypowiedź Małego Księcia: Dorośli nigdy nie potrafią sami zrozumieć świadczy o tym, że świat, w którym żyją jest bardziej ponury od dziecięcego. Ludzie dorośli trzymają się jedynie faktów. Nie maja wyobraźni i często bagatelizują problemy dzieci. Wielu utraciło chęć poznawania świata. Zadowalają się monotonnym życiem. Porzucili swoje młodzieńcze cele i marzenia. Choć są i tacy, którzy spełniają swe pragnienia, a nawet starają się zainteresować tym dzieci.
Myślę jednak, że najbardziej ponurzy, zgorzkniali, nudni i bezbarwni są ludzie samotni, niepotrafiący cieszyć się życiem. Dzieci i dorosłych dzieli duża różnica wieku myślę, że zawsze tym dwóm światom będzie trudno zrozumieć siebie nawzajem.
1 1 1