Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T20:14:31+01:00
"Więcej jest szczęścia w dawaniu, niż braniu" - Autor Anek17

Możemy dawać ludziom różne rzeczy - pieniądze, prezenty, czasem okazywać uczucia. Dając, okazujemy swe przywiązanie, troskę.
Jest nam miło, gdy dostajemy prezent, dobrą ocenę. Dlatego dawanie jest tak ważne w życiu. Dzięki niemu uszczęśliwiamy innych. Np. w miłości trzeba dać, by móc później coś na tym skorzystać. Dawanie to dobry uczynek - dając biedakowi na ulicy choćby złotówkę, okazujemy, że nie jest nam obojętny jego los. Zapewniamy mu trochę pożywienia - bułkę, bądź chleb. Jeśli chcielibyśmy tylko brać, nie mielibyśmy przyjaciół, zmęczonych dawaniem.
Dlatego powinniśmy dawać. Dawać miłość, drobne upominki. Tym sposobem zapewniamy sobie miłość i uczciwość innych.
2 5 2
2010-01-08T20:20:56+01:00
Żyjemy w materialnym świecie to prawda ,prawie każdy człowiek zadaje podstawowe pytanie.
A co JA będę z tego miał ,miała?
I nie ważne czy to koleżnka będzie poprosiła nas o zapięcie branzoletki ,my i tak szukamy kożyści.
Ale zadajmy sobie czasem pytanie... Dlaczego ,dlaczego tu zawsze musi chodzić o mnie ,dlaczego nie patrzę na innych. Przecięeż Bóg powiedział kochaj bliźniego jak SIEBIE samego , a co robimy?
Dlaczego nie wystarcza nam uśmiech drugiej osoby , dlaczego tak często żądamy zapłaty?
Tego problemu nie idzie rozwiązać masowo ,więc niech każdy zada sobie samemu to pytanie.
A jak narazie zacznijmy pojmować moc słowa Dziękuję !!!
2 4 2
2010-01-08T23:54:54+01:00
Dawac innym nie oczekujac nic w zamian oznacza to czynic dary z siebie samego. W ten sposob nie tylko czynimy dobro, ale doswiadczamy wewnętrznej (duchowej) satysfakcji. Dawanie innym bez czekania na nagrode prowadzi do pelnej realizacji siebie i dostarcza nam wiele radosci. Czujemy sie lepsi, potrzebni. Mamy satysfakcje ze ktos na nas moze liczyc. Przykladem ta
kiego dawania sa wolontariusze. Osoby, ktore poswiecaja sie ubogim, ludziom w podeszlym wieku, chorym i wszystkim, ktorzy ich potrzebuja. Doznajac jednoczesnie wiele przyjemnosci ze swojej pracy. Zdolnosc dawania siebie innym jest darem Bozej laski.
1 4 1