Opisz higienę w salonie fryzjerskim, higiene między ludzka, higiene obuwia, higiena wypoczynku, bhp i dlaczego należy przestrzegać higieny.... prace muszę szybko oddać:( Baaaaaardzo proszę o pomoc... na temat trzeba odpowiedzieć na minimum 4 strony A4:( błagam pomóżcie mi

1

Odpowiedzi

2010-01-08T21:03:28+01:00
Zadbane powierzchnie to wizytówka każdego profesjonalnego salonu fryzjerskiego i gabinetu kosmetycznego dla którego najważniejszy jest klient.
Czyste powierzchnie salonu, sprzęt do zabiegów to nie tylko kwestia estetyki. Wszystkie powierzchnie nawet te najmniejsze nie powinny być lekceważone i pomijane w procedurach dezynfekcyjnych. Szczególnie traktowane powinny być powierzchnie przedmiotów wchodzących w kontakt z ciałem klienta gdyż mogą się tam gromadzić i rozwijać drobnoustroje wywołujących poważne zakażenia.
Utrzymanie właściwej higieny powierzchni zapewnić mogą tylko odpowiednie środki myjące i dezynfekcyjne nie wywołujące obciążenia dla otoczenia, ze względu na konieczność przeprowadzania dezynfekcji w obecności klientów.