Odpowiedzi

2010-01-09T11:20:12+01:00
"O Siewcy"
Narrator przedstawia osobe siewcy,który wyszedł siać ziarna.Niektóre z nich spadły na drogę i zostały wydziobane przez ptaki.Inne spadły na miejsca skaliste i obumarły,bo spaliło je słońce.Inne wpadły miedzy ciernie,które je zagłuszyły.Ostatnie spadły na ziemie żyzną i wydały plony.
Przypowieść "O siewcu" wzywa do zachowania prawa Bożego i podaje dwa różne przykłady postepowania ze słowem Boga,z Jego prawem.
"O synu marnotrawnym"
Pewien człowiek miał dwóch synów.Młodszy syn zażądał majątku,który mu przypadał i udał się w drogę.Szybko roztwonił majątek na zabawy.Zaczął paść świnie w służbie i bogatego człowieka,cierpiał głod i nedzę,postanowił wrócić do ojca i zostać jego sługą. Ojcie ucieszył sie z powrotu syna i wydał wielką ucztę..Starszy syn oburzył sie bardzo gdy dowiedział co sie wydarzyło. Wypominał ojcu swojemu,że nigdy nie wyprawiano mu uczty,chociz tyle lat służy mu wiernie.
Przepowieść ta posiada pewne cechy alegorii.Ojciec z tej przepowieśći to Bóg Ojciec, a Jego synowie to typy ludzkie,przyjmujące różne postawy wobec przykazań i Boga.


mam nadzieje ze chociaż troszkę pomogłem.