Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T12:59:35+01:00

Antygona jest
tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa. Antygona była ,młoda, w życiu nic jeszcze nie zaznała. Była córką Edypa i Jokasty. Do jej bliższej rodziny należeli także : siostra Ismena oraz dwóch braci : Polinejkes oraz Eteokles. Bohaterka wywodziła się z rodu, nad którym od dawna ciążyło fatum - z rodu Labdakaidów.
Główna bohaterka
pozostawała wierna prawom bożym, a nie ludzkim. Gdy Kreon, jej wuj i władca Teb, zakazał pochowania Polinejkesa, Antygona miała za nic jego zakaz i zdecydowała, że pochowa brata zgodnie z prawami Boskimi.
To wydarzenie pokazuje, że Antygona była osobą wierzącą, uczciwą i kochającą brata.
Dziewczyna była także konsekwentna w wykonywaniu swoich planów i niezmiernie odważna.
Gdy ludzie Kreona odgrzebali ciało jej brata, ta postanowiła ponownie go pochować, mimo iż wiedziała, że ryzyko jest ogromne. Kiedy Kreon dowiedział się ,że to Antygona pogrzebała zwłoki wbrew zakazom, wówczas dziewczyna przyznała sie do winy i czekała na karę, bo wiedziała, że i tak jej życie będzie cierpieniem, jak życie jej całej rodziny.
Antygona była szczera, prawdomówna, gdy coś jej nie odpowiadało, mówiła o tym bez ogródek, nawet przed Kreonem, czyli królem.
Bohaterka została ukazana jako osoba impulsywna, ponieważ od razu postanowiła pochować brata, próbowała namówić do współpracy siostrę.
Reasumując
Antygona była kochającą siostrą, wierzącą osobą, mądrą, miała silną psychikę, była pewna siebie, szczera oraz prawdomówna.
Według mnie, bohaterka jest wzorem do naśladowania. Jest w stu procentach prawym człowiekiem. Myślę, że każdy zgodzi się ze mną, że czas spędzony nad lekturą "Antygona" nie został stracony, a książka zapadnie nam głęboko w pamięć, głownie za sprawą tytułowej bohaterki - Antygony
9 4 9
  • Użytkownik Zadane
2010-01-09T13:01:06+01:00
Główną i tytułową bohaterką ksiżąki " Antygona", którą napisał William Szekspir jest Antygona.
Jest ona córką Edypa i Jokasty. W skład jej rodzeństwa wchodza Ismena, Eteokles i Polinejkes. Pochodzi ona z rodu Labdakidów. Antygona to siostrzenica Kreona. Jest także narzeczoną Hajmona. Cechuje ją złomność, przedsiębiorczość, odwaga, zdecydowanie.(możesz dodać też: energiczność, porywczość, konsekwentność). Główna bohaterka jest jest religijna. Kocha swoje siostry, i sama jest kochająca. Uznaje wyższość prawa boskiego nad ludzkim. To jednostka buntownicza i gwałtowna. Posiada wybuchowy charakter. Zawsze jest wierna nakazom religijnym. Nie można też pominąć tego, że jest gotowa poświęcić życie w imię obowiązków religijnych . Jest ona idealistką. Zawsze postępuje samodzielnie.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam. Ta praca nie jest ściągnięta z internetu !
7 2 7