Odpowiedzi

2010-01-09T12:58:45+01:00
Życie ludzkie jest święte, ponieważ człowiek został stworzony przez Boga.
Powinniśmy cenić życie.
Jest to dar.
A każdy prezent napewno każdy docenia.
Śmierć jest okrutna, więc chyba nikt jej nie bd cenić.
Słyszymy niejednokrotnie o braku poszanowania dla niego, spotykamy
się z opiniami na temat życia zupełnie dalekimi od tych, które stoją na straży obrony prawa do życia czy choćby jego godności.
Kiedy po raz kolejny słyszymy hasła aborcja czy eutanazja, nie zastanawiamy się w ciągłym, nieustannym pędzie życia nad wymiarem jego znaczenia, nad jego świętością.
Jeśli cenimy życie, świadczy to o naszej wierze.
Poza tym życie ma naprawdę sens.
Życie daje nam szczęście.
Uważam, że życie jest naprawde czymś niezywkle świętym.
14 3 14
2010-01-09T13:13:24+01:00
"Zycie czlowieka jest swiete". Są to słowa często powtarzane przez papieża Jana Pawła II. Bardzo zależalo mu, by każdy człowiek miał tego głęboką świadomość. Życie pochodzi od Boga, a więc od świętości. Jesteśmy właśnie stworzeni na obraz i podobieństwo Boga. Musimy mieć tego świadomość. Mając tak wielki dar i przywilej, jakim jest życie powinniśmy to swoimi czynami i słowami pokazywać. Mozna to robić poprzez służenie Panu Bogu, a także stosunek do bliźnich. Skoro nasze życie jest swiete to naszym glownych zyciowym celem powinno byc dazenie do swietosci. Jest to najwiekszy prezent, jakim czlowiek mogl byc obdarowany przez Boga. Daje nam mozliwosc bycia bardzo blisko Niego. Nie mozna obok tak waznej sprawy przejsc zupelnie obojetnie.
18 4 18