Cześć wszystkim!!!
mam do zrobienia projekt "mój przyszły zawód"
mam do opisania interesujący mnie zawód w tym przypadku informatyk i uzasadnić swój wybór.Oraz jakie szkoły trzeba ukończyć żeby zdobyć ten zawód.Potrzebny mi tez wywiad z kimś kto się tym zajmuje...znaczy informatykiem.Musze tez zrobić album tego zawodu... ale nie wiem o co chodzi... album tzn zdjęcia??? hmmm ... z góry dzięki za pomoc !!:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T14:03:44+01:00
Chyba wiesz dlaczego chcesz być informatykiem i wiesz co się z tym wiąże. Więc ja za Ciebie nie uzasadnię dlaczego ty chcesz być informatykiem. Mogę Ci podpowiedzieć: lubisz komputery, mało grasz na kompie, i spędzasz dnie nad studiowaniem we własnym zakresie ich budowy, działania, poznajesz jakiś język programowania, uczysz się programów graficznych, jesteś przynajmniej dobry z matmy i fizy (be tego w informatyke sie nawet nie wybieraj, bo szybko wylecisz ze studiów i nie dasz rady, albo już w szkole średniej będziesz miał problem) itd...

Szkoły: Technikum 4-letnie na profilu Technik informatyk na koniec zdajesz maturę i egzamin na kwalifikacje zawodowe. Po takim wykształceniu jesteś informatykiem, i możesz się nająć np. do serwisu komputerowego dużo nie zarabiając.
Po Liceum można pójść na studia informatyczne.

Lub tak jak ja Technikum i studia.

Co do albumu to nie mam pojęcia jaki to ma być album. Nie było mnie przy tym jak zadawała Ci nauczycielka to zadanie i jest to dla mnie też niewiadomą.Zawarłem tak trochę dla Ciebie informacji, bo to Twoja przyszłość. Informatyka bywa pasjonująca na początku, potem wkuwanie teorii dosłownie zmulanie na 6 lekcjach w technikum pod rząd przy monitorze i Ci jest niedobrze od kompów. Dodatkowo jak masz ambicję choć trochę zarabiać przyzwoicie w IT musisz ukończyć studia, a wierz mi że to się wiąże z ogromnymi ilościami fizy i matmy. A często żeby się dostać na Polibudę trzeba zdawać matmę rozszerzoną i fize. Jeśli sam nie uczysz się języków programowania, programów graficznych, języków skryptowych, bazy danych itd. (w zależności jaka część IT Cię interesuje, zapomnij o IT). Wierz mi Dzieciaki się napalają, że będą informatykami, a potem się gubią. U mnie w klasie dużo osób, tylko skończyło szkołę średnią i wzieli się za inne zawody (muzyk, budowlaniec, pedagog, kierowca itd...) bo przekonali się dopiero z czym to się wiąże. I wiedz, że szkoła Cię wszystkiego nie nauczy, bo to kierunek w którym samemu tak naprawdę trzeba się dużo kształcić.