Napisz wypracowanie na jeden z tematów:
I. Koncepcja losu ludzkiego w świetle tragedii antycznej i dramatu Szekspira (komentarz nawiązujący do "Antygony" i "Romea i Julii").
II. Sposoby rozumienia i przeżywania miłości w wybranych utworach literackich (rozprawka).
III. "Są dzieła godne wiecznego trwania". Czy tragedia "Romeo i Julia" Szekspira zasługuje, by przetrwać próbę czasu?
__________________________________________________________
to bardzo ważne i proszę postarajcie się, zależy mi na tym i daje NAJ, więc myślę, że warto, ta praca jest mi potrzebna na poniedziałek , ale rozwiązanie potrzebuje do jutra, błagam by to było wykonane na bdb, dzięki wielkie, bo ktoś z Was ratuje mi życie ;''') dziękuje!!! :)))

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T11:43:36+01:00
SĄ DZIEŁA GODNE WIECZNEGO TRWANIA


Jak powszechnie wiadomo, dramat autorstwa Szekspira pt. "Romeo i Julia" jest znany na całym świecie. To niezwykła historia miłosna, której na całej drodze towarzyszy poświęcenie, a romans kochanków z Werony kończy się niestety śmiercią.
Julia od samego początku poświęcała się dla Romea, tym że się z nim spotykała. Przecież jeśli Kapuleci by się dowiedzieli, że spotyka się z synem Montekich, na pewno próbowaliby zakończyć tę znajomość. Tak samo Romeo, podkradając się nocami pod balkon Julii wiedział, że jeśli ktoś go nakryje, to czeka go może nawet śmierć. Pomimo wszystkie trudności Romeo i Julia pobrali się. Ich miłość miała rozkwitnąć, ale znów pojawiły się przeszkody... Na skutek pewnych wydarzeń Romeo został wygnany z Werony. Po powrocie zaś zobaczył ciało śpiącej Julii, i myśląc, iż jest ona martwa odebrał sobie życie. Gdy Julia się przebudziła i ujrzała martwe ciało Romea, wbiła w siebie sztylet.Tu właśnie widać ich poświęcenie dla miłości.
Teraz postawmy sobie pytanie: czy tragedia "Romeo i Julia" Szekspira zasługuje, by przetrwać próbę czasu? Według mnie zasługuje nawet na to, by była znana wiecznie. Myślę tak, dlatego, że w obecnych czasach miłość opisana w tym dziele nie istnieje. Rzadko kiedy człowiek potrafi się tak bardzo poświęcić dla innej osoby. Owszem, zdarzają się takie przypadki, ale myślę, że częściej w miłości rodzicielskiej, na przykład matki do dziecka. Natomiast w przypadku miłości kobiety i mężczyzny to można by długo szukać, i być może znalazłoby się kilka podobnych przypadków. A książka Szekspira uczy właśnie miłości zgodnej z cytatem: "Miłości równa się poświęcenie i zatracenie siebie".
2 2 2