Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-09T14:11:20+01:00
Po przeczytaniu tej fascynującej lektury czułem pełne zadowolenie. Jestem fanem wszystkim książek przygodowo-detektywistycznych, a "Szatan z siódmej klasy" był doskonałym przykładem na to, że czytając szkolne lektury można się dobrze bawić.
Przekręcając kolejne kartki książki razem z Adasiem próbowałem rozwikłać tajemniczą zagadkę drzwi, dworku i pojawiającego się w treści motywu Napoleona. Świadczy to więc nie tylko o tym, że książka nas bawi, ale daje i małą lekcję historii.
Każdy kolejny trop, jaki pojawiał się w książce był dla mnie bardzo fascynujący i rzucał nowe światło na zagadkę, którą główny bohater podjął się rozwiązać. Zainteresowała mnie też sama jego osobowość - Adam Cisowski był inteligentny i myślał bardzo logicznie, a jego zdolność dedukcji jest wręcz niesamowita. Przy tym był chłopcem bardzo skromnym i kulturalnym, gotowym do poświęceń. Już sama postawa głównego bohatera sprawiła, że cała książka bardzo mi się podobała.
Była nie tylko zwyczajnie ciekawa, ale bardzo wciągająca i zdarzały się momenty, kiedy niechętnie zamykałem książkę, żeby zrobić coś innego.
Kornel Makuszyński moim zdaniem bardzo interesująco wplótł w akcję różne wątki - kryminalny, historyczny i uczuciowy, pisząc swoje dzieło językiem przystępnym i młodzieżowym.
Lektura "Szatana z siódmej klasy" była dla mnie pouczająca i z pewnością sięgnę po nią drugi raz!
11 3 11