Odpowiedzi

2010-01-09T14:07:36+01:00
1 rodzaje wirusów :Koń trojański, Wormsy(robaki) i Bomba(logiczna)
profilaktyka antywirusowa - Nie ma zasad, gwarantujących bezwirusową pracę. Istnieją jednak reguły, pozwalające zminimalizować ryzyko zarażenia, a w razie infekcji zmniejszające skutki działań niszczących wirusa.

2. piractwo komputeroweto potoczna, pozaprawna definicja działań naruszających ustawę o prawie autorskim .


mam nadzieję , że pomogłam ;)
26 4 26
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T14:24:26+01:00
WIRUSY:

Wirusy komputerowe to jak wiadomo mini programy lub złożone minisystemy działające na szkodę komputera 'ofiary'.
Najgroźniejsze dla systemu (w przypadku windowsa) są wirusy o charakterze Win32, infekują i niszczą one dużo plików wykonywalnych oraz bibliotek dynamicznych (DLL); takim szkodnikiem jest np. Win32 Virut posiadające różne typy (A , B, E etc.).

Słynnym wirusem jest też "Czarnobyl", który pod koniec lat 90' zaatakował wiele komputerów firmowych i prywatnych.
Czarnobyl (CIH) to wirus niszczący bazy danych BIOSa oraz WYMAZUJĄCY dane z przestrzeni HDD. Jest bardzo groźny, lecz w obecnych czasach łatwo się przed nim obronić. Po jego skutecznym ataku komputer jest już praktycznie bezużyteczny.

Profilaktyka:
Myślę że istnieje kilka dobrych sposobów na ochronę przed wirusami, najpopularniejsze z nich to oczywiście programy antywirusowe, które niestety nie zawsze ochronią przed infekcją. Można więc zawsze robić co jakiś czas kopie zapasowe plików, punkty przywracania systemu i co najważniejsze utrzymywać przestrzeń dyskową w jak największym możliwym porządku. Programy antywirusowe są najczęściej bardzo drogie co wiąże się z twoim następnym zadaniem - piractwem. "Można przecież nie płacić" i ściągnąć taki soft z internetu (nic nie sugeruję ;))

PIRACTWO:
Piractwo komputerowe to nic innego jak łamanie praw autorskich. Wszelkie cracki, seriale, keygeny to programy lub pliki o zawartości za którą można odpowiadać karnie, oczywiście jest to też działanie mające na celu nielegalne reprodukowanie, odtworzenie albo skopiowanie lub złamanie zabezpieczeń programów.
Piractwo obejmuje nie tylko soft, ale także filmy czy utwory muzyczne, które ściąga się z sieci na szkodę producenta - nie płacąc za nie.

Mam nadzieję że pomogłem. Cya.
26 1 26