Odpowiedzi

2010-01-09T15:19:21+01:00
Trip hop , to nic innego jak gatunek muzyczny.
Trip hop kryje też się pod nazwami takimi jak ;
Bristol sound albo Bristop acid rap. Jednak nie każdy Bristol sound jest trip - hopem.
Powstał on w latach 90 wieku XX w Anglii.
Pierwszy raz użyto tej nawzy w muzycznym magazynie "Mixmag". Brzmienie trip - hopu składa się rap i dub, a później poczęto poszerzać ową def. o każdy gat. muzyczny , ktory opierwalby się na dubowym rytmie, lub loopach perkusyjnych. Tempo : około 80 bitów na minutę.
Pochodzenie trip hopu : hip-hop, house, acid-jazz, rock, downtempo, reggae, breakbeat.
Instrumenty : instrumenty klawiszowe, samplery, flety, turntable, instrumenty dęte blaszane, instrumenty smyczkowe.
Trip - hop bardzo poularny jest w undergroundzie, głównie w USA i Europie Zachodniej.
Gatunkiem pokrewnym trip-hopu jest nic innego jak dream pop.

Świat Muminków (Muumimaailma) to największa atrakcja w Finlandii. Powstała na Kailo (wyspa). Na ową wyspę prowadzi most. W forcie piratów, czyli w domu mamy Muminka i Szepczącym Lesie mieszkają postacie z bajek. Znajduje się tam także pole do minigolfa, jak i strzeżona plaza. Dzieci mogą się pobawićna wyspie Vaski w piratów. By tam dotrzeć należy przepłynąć statkiem. Dzieci, które nigdy nie czytały ani nie oglądały filmów o owych trollach, które są wymyślone przez Tove Jansson na pewno, możesz mi uwierzyć z ogromną chęcią odwiedzą owe miejsce. O świecie Muminków opowiadają książki obrazkowe (4), jak i powieści (8) , a nawet 1 zbiór opowiadań, które są przetłumaczone na wiele, wiele języków.
Bohaterowie :
Najważniejszym bohaterem jest Muminek. To ona postrzega świat darząc go uczuciem niesamowitego zachwytu. Odnajduje go zbierając najrozmaitsze muszelki. Muminek jest naiwny , ale ma dobre serduszko.
Panna Migotka:
Jest troszkę próżna. Charakteryzuje ją bransoletka na kostce. Ma blond grzywkę.
Mama naszego bohatera Muminka :
Jest bardzo cierpliwa i tolerancyjna. Charakteryzuje ją twierdzenie, iż człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach. Wielokrotnie powtarza to swojemu synkowi.
Tata Muminka "
Jest dumny ze swej pozycji w rodzinie. Jest marzycielem.
Napisał książkę o sobie , czyli - Pamiętniki Taty Muminka.
Mała Mi :
Mieści się w dzbanku na mleko. Charakteryzuje ją złośliwość. Jednak ma pozytywne nastawienie do wszelakich sytuacji.
Włóczykij :
Nosi ogroomny kapelusz i płaszcz. Można nazwać go wędrownym filozofem. Jest niezależny. Możemy o nim na pewno powiedzieć, że nie jest materialistą.
Ryjek :
Należy do rodziny Muminków, gdyż został przez nich zaadoptowany. Jest niesamowicie ambitny i zawsze pragnie osiągnąć wyznaczony przez siebie samego cel. Stara się nie poddawać.

+ napiszę Ci jeszcze o tych Minimkach, bo już nie wiem w końcu o które chodzi :P raz pisze , że Muminkach, a raz że Minimkach :P
no to tak :
Świat Minimków jest wspaniałym i zachwycającym światem. Jest oczywiście mniejszy od naszego świata. Jednakże ich świat jest niesamowicie piękny. Oni zauważają to , czego my nie jesteśmy w stanie zobaczyć, ujrzeć. Najmniejsza jakakolwiek kałuża to dla nich istne morze! Ich świat jest tajemniczym ogrodem, który porośnięty jest niesamowitymi drzewami, kwiatami i roślinami. Rośnie w nim wiele owoców i warzyw.
Kraina Minimków urzekłaby każdego kto by ją tylko zobaczył! Jest niesamowicie piękna.



uff. ; )
Pisałam sama, więc spamu nie ma.

Pozdrawiam! :)
6 3 6
2010-01-09T15:42:56+01:00
Trip top to gatunek muzycznyzwany inaczej bistol acid rap.gatunek postał pod koniec XX wieku w anglii.brzmienei składa sie dub i rap później jednak zaczęto poszerzać tę definicję o każdy gatunek muzyczny opierający się na dubowym rytmie bądź loopach perkusyjnych w tempie ok. 80 bpm (osiemdziesiąt beatów na minutę),ciężkiej bądź smutnej atmosferze .
Trip hop powstał w połowie lat 90-tych w Bristolu, Anglii, w czasie, gdy amerykański hip hop zaczął uzyskać rosnąca popularność w Europie wraz z potem ugruntowaną muzyki House i sceny tanecznej. British DJ postanowił umieścić lokalnych spin na międzynarodowym fenomenem i rozwój hip-hopu w innym stylu, z okazji urodzin z trip hop. Nazwa ma sugerować Spacey, down-tempo uczucie muzyki trip hop. Inicjatorzy zmian w Bristolu hip hop, dodając niefrasobliwe beat ( "down tempo") - dźwięk Bristol podpisu w hip-hopowej (trip hop poprzednika) cechował nacisk na powolne i ciężkie drum beats i dźwięku rysunek w dużym stopniu od acid jazz , Jamajki i muzyki dub.Ważne jest, aby pamiętać, że jako ważny ośrodek handlu niewolnikami w 18 wieku, czarnej społeczności Bristol wpłynęło Black British tożsamość przez wieki.
Trip hop zakorzeniły się w Bristolu, częściowo ze względu na głęboko zakorzenionej kultury sound system i jego związek z czarnej tożsamości. It is important to note that, as an important slave-trading centre in the 18th century, Bristol's black community has influenced black British identity for centuries. Ważne jest, aby pamiętać, że jako ważny ośrodek handlu niewolnikami w 18 wieku, czarnej społeczności Bristol wpłynęło Black British tożsamość przez wieki. Under the influence of American hip hop from the 1980s both black and white British youth became consumers of hip hop. Pod wpływem amerykańskiego hip hopu z 1980, zarówno czarno-białe brytyjskiej młodzieży stał konsumentów hip-hopu. Hip hop in the UK was immediately fused with black soul and elements of dancehall. Hip-hop w Wielkiej Brytanii natychmiast połączonej z czarną duszą i elementów dancehall.

2.
Minimkami – mieszkańcyi tuż-pod-ziemnych przestrzeni. Mają po cztery paluszki u rączek, sterczące fryzurki, po 2 milimetry wzrostu, mnóstwo ciepła, serca i odwagi.Mają też niestety wroga – mrocznego Maltazara ( tfu - wymawianie tego imienia przynosi pecha), który ma ogromną armię, mroczne królestwo i brudne zamiary. Jego postać ( wizualnie i dźwiękowo) jest właściwie dość wstrętna, ale ma w sobie coś pociągającego (hm… czy ja zwariowałam?)

Archibald – podróżnik i wynalazca – przepadł kilka lat temu (wyczytałam, że prototypem Archibalda był Ernest Hemingway, no ja tak właśnie pomyślałam widząc tę postać na ekranie, że „ ja go skądś znam”).

10-latek Artur mieszka z ukochaną i kochającą babcią (i psem) w domeczku. Babcią samotnie wychowującą wnuka jest Mia Farrow – ( rodzice chłopca gdzieś też są, ale mają inne priorytety).

Babcia ubiera się w słodkie sukienusie, zakłada butki na skarpetki i swetry z przydługimi rękawami ( też takie lubię, bo mi ciągle zimno w dłonie).

Dziadek – zanim zniknął - pozostawił wnukowi tajny przekaz, który sprytny chłopak odczytuje jak należy, trafia dzięki temu do podziemnej krainy Minimków, stając się na pewien czas jednym z nich. Przeżywa tam w pigułce takie przygody, że mózg staje, łącznie z błyskawicznym ożenkiem z miłości z piękną jak marzenie i rezolutną jak Pipi Księżniczką Selenią imprezką w niezłym stylu w odjechanym lokalu prowadzonym przez Rasta – Maxa zwycięską walką z armią wyklętego M. (nie wymieniać imienia, bo pech), szaleńczą jazdą nakręcaną wyścigówką i mnóstwem innych wspaniałych przygód.





pzdr
licze na naj
:]



1 5 1