Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T15:16:25+01:00
Książka „ Robinson Kruzoe” napisana według Daniela Defoe przez Stanisława Stampl’a opowiada o niezwykłych przygodach głównego bohatera - Robinsona Kruzoe.
Akcja tej powieści rozgrywa się w Anglii w XVII wieku. Autor ukazuje bohatera jako zafascynowanego żeglarstwem chłopca, który wbrew woli swoich rodziców postanawia zostać marynarzem. Jego pasja jest na tyle silna, że decyduje się razem ze spotkanym dawnym przyjacielem, wyruszyć na morską wyprawę, bez pytania rodziców o zgodę.
Powieść opisuje historię samotnego życia Robinsona na bezludnej wyspie, jego walkę z naturą i przeciwnościami po ocaleniu z morskiej katastrofy . Jego zaradność, determinacja, umiejętność dawania sobie rady w zupełnie nieznanych warunkach, jego niewiarygodne przygody zostały opisane żywo i interesująco. Na szczególną uwagę zasługują barwne opisy dzikiej przyrody, pozwalają one choć na chwilę znaleźć się myślami w tamtym klimacie .
Poza opisami ciężkiego zmagania się z samodzielnym życiem, znajdowaniem pożywienia i wytwarzaniem niezbędnych do egzystencji przedmiotów, autor wplata w powieść wątek przyjaźni, jaka rozwija się pomiędzy głównym bohaterem a tubylcem z wyspy. To czyni tę powieść jeszcze bardziej ciekawą. Interpretując to współcześnie, można znaleźć tutaj formę dialogu pomiędzy dwoma cywilizacjami. Robinsona - jako przedstawiciela tej rozwiniętej części społeczeństwa i Piętaszka, prostego człowieka z dżungli, jedzącego rękami i nie znającego wytworów ówczesnej XVII wiecznej cywilizacji.
Akcja powieści jest bardzo wartka, nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Język, jakim jest napisana, jest przystępny i nie stwarza trudności w zrozumieniu tekstu.
Moim zdaniem powieść Daniela Defoe jest bardzo fajną i ciekawą lekturą, pełną fascynujących przygód. Zawiera ona zarówno barwne opisy przyrody, jak i niesamowite zmagania głównego bohatera.Ta opowieść jest bardzo fabularna.
Powieść ta, ze względu na swój optymistyczny charakter, pochwałę ludzkiego rozumu i doświadczenia, zasługuje na szczególną uwagę.
Polecam tą książkę jest naprawdę ciekawa i wciągająca.

PS.Jako że nie lubie czytać to ta ksiązka mnie wciagneła
22 4 22
Robinson Cruse a nie Kruze
Kruzoe się pisze
pisze sie cruzoe
Crusoe
Kruzoe