1.Jak objawiała się moc Ducha Świętego w działaniu Apostołów?
2.Za co jesteśmy odpowiedzialni będąc członkami Kościoła?
3.Co oznacza jedność Kościoła?
4.Kto jest wzorem jedności dla Kościoła?
6.Jakie istnieją podziały w Kościele?
7.Co należy robić, aby wszyscy chrześcijanie się zjednoczyli?
8.Kto jes Głową Kościół?
9.Kto uświęca Kościół?


2

Odpowiedzi

2010-01-09T16:30:07+01:00
1. moc ducha sw. w dzialaniu apostolow objawia sie za pomoca gloszenia przez nich prawdy.
2. jestesmy odpowiedzialni za reputacje i postrzeganie naszej wiary oraz za nas samych przed bogiem oraz nasze dzieci i bliskich
3.jednosc kosciola oznacza jedna ta sama wyznawana wiare.
4.jan pawel 2
6.nie wiem
7.nie ma takich mozliwosci poprzez grzech przy budowania wiezy babel
8. papiez
9. laska boza
1 3 1
2010-01-09T16:36:13+01:00
1.Apostołowie byli ludźmi niewykształconymi, zatem dar języków, który otrzymali od Boga służył im do ewangelizacji ówczesnego świata. Mogli dzięki temu nadzwyczajnemu charyzmatowi głosić Ewangelię Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego w językach ludów i narodów, do których Duch Święty ich posyłał np. mieszkańcom Palestyny, Syrii, Grecji, Armenii, Iranu, Egiptu, Indii czy Italii. We współczesnym Kościele dar języków spełnia podobną rolę, ale przede wszystkim jest darem szczególnej formy modlitwy, za pośrednictwem, której osoba lub wspólnota uwielbia Boga. W praktyce charyzmat języków zwany glosolalią przypomina prostą modlitwę małego dziecka, wyrażającą uczucia miłości, tęsknoty i zaufania względem Boga, który jest naszym kochającym Ojcem.

2. Mam za zadanie głosić, że Pismo Święte, probować nawracać i czynić wszystko co jest w Piśmie Św., Psalmach, Modlitwach itp. itd.

3. To oznacza, że jedność jest faktem, zaś jej fundamentem jest jeden Duch, który łączy nas w jedno Ciało (Kościół) poprzez jeden chrzest.

4. Chrystus czyli Pan Bóg

5. Wielka Schizma (1054r.) - Trzech legatów papieskich wyrusza na jego polecenie do Konstantynopola. Zadawniony konflikt nie pozwala na porozumienie sie i jest przyczyną dalszych kłótni. Dochodzi do obustronnego nałożenia ekskomuniki. Jednak mało kto przyjął poważnie ten konflikt i we wszystkich cerkwiach na świecie można było usłyszeć imię jednego i drugiego patriarchy (powodem było Filioque , którego zachód nie rozumiał, a wschód rozumiejąc, nie przyjął).

Czwarta Wyprawa Krzyżowa (1204r.) - Czwarta Wyprawa Krzyżowa miała na celu oswobodzenie Jerozolimy z rąk islamu, zakończyła się przez Wenecjan w Konstantynopolu, gdzie Krzyżowcy przez trzy dni i trzy noce plądrowali miasto. Okrucieństwo mordów i chciwość łupieżców przeszła do historii jako najokrutniejszy akt wobec człowieka.

Unia Brzeska (1596r.) - Akt prawny, zawarty między Kościołem Rzymsko Katolickim a Kościołem Prawosławnym, mającym na celu przekonwertowanie na obrządek zachodni wiernych prawosławia. Spirytus Morens Unii był zakon jezuitów, powstały po to by podnieść świadomość religijną w Kościele Rzymsko Katolickim po reformacji w 1517r.

6. Muszą być czyści ;)

7. Widzialną Głową Kościola jest Papież ;)

8. Święta Trójca, ale "najważniejszy" chyba jest Duch Święty powołany na to zadanie przez samego Pana Boga :)
3 5 3