Odpowiedzi

2010-01-09T16:59:50+01:00
W pełni zgadzam się z twierdzeniem sformułowanym w temacie zadania : "Wszechstronne wykształcenie to niezbędny warunek powodzenia we współczesnym świecie"
Jako pierwszego argumentu, potwierdzającego słuszność tej tezy, użyję pracy. W dzisiejszych czasach nie ma nic pewnego, dlatego dużo ludzi decyduje się na kilka zawodów, gdyż w jednym może im się nie udać, a żeby nie zostać bez perspektyw i planu "B" na życie kształcą się w wielu dziedzinach, co jest znakomitym pomysłem. Mamy kryzys wiele osób traci pracę, te które są wykształcone w jednym zawodzie, muszą uczyć się od podstaw innego, zaś te które są wszechstronnie wykształcone wiedzą jak sobie poradzić.

Drugim argumentem będą podróże. Teraz kiedy mamy możliwość podróżowania jedyną przeszkodą jest znajomość języka, a dokładnie jej brak. Nie ma nic gorszego i żenującego gdy urlop spędzamy z słownikiem w ręku dukając coś niezrozumiale. Osoby, które za wczasów zadbały o wszechstronność swojej wiedzy i umiejętności radzą sobie o wiele lepiej. Znajomość chociaż jednego podstawowego języka to mus, jeśli chcemy opuścić nasz kraj i wyjechać chociażby nawet do Chorwacji na wakacje.

Jako trzeciego i ostatecznego argumentu użyję coraz to szerszych wymagań w przyjmowaniu do pracy. Już dziś każdy musi znać język angielski, każdy musi mieć ukończoną maturę. Kiedy chcemy pracować w firmie nasz wskaźnik wymagań rośnie, doświadczenie w wielu dziedzinach zawsze się sprzydaje, nawet w prostym codziennym życiu.

Podsumowując wszechstronne wykształcenie jest przymusem, jeżeli chcemy coś osiągnąć w życiu.
4 4 4