Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T20:21:39+01:00
Moim zdanie najlepszy film Jamesa Camerona to "Titanic" ponieważ całkowicie oddaje tragizm tej historii. Pokazuje jak potężna jest miłość i do czego może doprowadzić zazdrość. Aktorzy byli świetnie dobrani, całość bardzo mi się podobała. Film był wzruszający a miejscami powodował uśmiech na twarzy. Potwierdzam powyższe stwierdzenie, najlepszym dotychczasowym filmem Jamesa Camerona był "Titanic" oparty na faktach.
2010-01-09T20:35:11+01:00
Za najlepszy z dotychczasowych filmów Jamesa Camerona uważam Titanica.
Titanic zadebiutował w 1997roku. Jest filmem nieśmiertelnym, opowiadającym historię znaną na całym świecie: luksus i bogactwo połączone z biedą. To łączył w sobie ten statek, dotychczas największy i według wielu: niezatapialny.
Historia zaczyna się w dniu, kiedy poszukiwacz skarbów przeszukując kajuty I klasy Titanica, odnajduje skrzynkę. Pewny, że znajdzie tam drogocenny kamień "Serce Oceanu", wyławia ją z wody. Okazuje się jednak, że nie ma tam nic, prócz rysunku kobiety.
Tymczasem, starsza kobieta, Rose Calvert siedzi w domu. W wiadomościach telewizyjnych pokazują wywiad z poszukiwaczem i jego znalezisko.
Później, pani Calvert zadzwoniła do mężczyzny i powiedziała mu, że zna pewne informacje na temat "Serca Oceanu".
Jakiś czas później, ponad 100 letnia kobieta ląduje na statku z wnuczką. Po urządzeniu się na pokładzie, opowiada swoją historię.
W skrócie, gdy była młoda, jako panienka z dobrego domu i narzeczona niejakiego Hakleya, weszła na statek. Płynęła oczywiście I klasą. Skrycie była osobą samotną i zniszczoną życiem w bogactwie. Postanowiła popełnić samobójstwo, rzucając się ze statku.
Powstrzymał ją Jack Dawson, pasażer 3 klasy, który bilet wygrał grając w karty.
Rodzi się między nimi uczucie, które zostaje przerwane, gdy statek wpada na górę lodową. Zaczyna się dramatyczna walka o życie.
Rose, dzięki sprytowi Jacka (wsadził ją na dryfujące drzwi) udaje się przeżyć, ale chłopak zostając w lodowatej wodzie, zginął.
Szalupy, których było na statku zbyt mało pływają dookoła, nie pomagając umierającym ludziom.
W Nowym Jorku, kobieta podaje nazwisko Dawson, zamiast DeWitt Bukater, unikając odnalezienia przez matkę i narzeczonego. Zaczyna szczęśliwe życie, w którym spełnia wszystkie swoje marzenia.
Po opowiedzeniu swej historii, gdy wszyscy śpią staruszka zakrada się na pokład i wrzuca do wody "Serce Oceanu", które miała przez te wszystkie lata! A po powrocie do kajuty spokojnie umiera. Jej dusza spotyka się z duszami wszystkich pasażerów, i oczywiście duszą ukochanego, co pokazane jest w ostatnim ujęciu.
Film zdobył rekordową liczbę 11 oscarów i 14 nominacji. A dzięki licznym efektom specjalnym, Cameron pokazał swój talent reżyserski.