Odpowiedzi

2010-01-09T20:09:31+01:00
"Akcja pod arsenałem” to polski film w reżyserii Jana Łomnickiego, nakręcony w 1977r. powstał on na podstawach powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Opisuje znaną akcję pod arsenałem. Scenariusz napisał Jan Jerzy Stawiński, muzykę do filmu skomponował Piotr Hertel, za zdjęcia odpowiedzialny był Jerzy Gościk. Rolę Alka zagrał Ryszard Gajewski, Zośkę Mirosław Konarowski, a Rudego Cezary Morawski. Do roli Schultza i Langego wynajęto niemieckich aktorów. Akcja filmu toczy się podczas drugiej wojny światowej w okupowanej Warszawie. Ten dramat wojenny opowiada o losach trzech przyjaciół należących do Szarych Szeregów, walczących przeciw okupantom. Gdy Zośka i Alek dowiadują się o porwaniu Rudego przez gestapo, postanawiają go odbić.
Film wiernie odzwierciedla temat. Ukazuje nam życie ludzi w Warszawie i ich problemy życia codziennego. Akcja dobrze rozwija się w miarę trwania seansu, na początku troszkę nudna, lecz w momencie porwania Rudego ożywia się. Bardzo dobra gra młodych aktorów, Ryszarda Gajewskiego- wiecznie uśmiechniętego Alka, Mirosława Konarowskiego- poważnego i odpowiedzialnego Zośki, Cezarego Morawskiego- odważnego Rudego. Widać, że reżyser dbał o grę aktorów, gdyż w rolę dziewczyny Alka wcieliła się wspaniała aktorka tamtych lat, Magda Wołłejko. Jednak scenariusz nie do końca zgadza się z książką. Dobra scenografia, jak na możliwości lat siedemdziesiątych. Zdjęcia udane, choć czasem obraz był poruszony. Kostiumy zostały dobrze dobrane do przedstawianej sytuacji. Muzyka troszkę nachalna i nieodpowiednia do danych scen. Co do efektów specjalnych, to jak na 1977 rok i budżet produkcji były przyzwoite.
Podsumowując, film ten podobał mi się, lecz poleciłbym go ludziom raczej mało wymagającym od ekranizacji i interesującym się zagadnieniom wojennym.

ostatnio pisałem tę pracę na polski, dostałem 5. życzę powodzenia.
2010-01-09T20:45:44+01:00
"Tragiczna miłość"
Film Baza Luhramana pt: "Romeo + Juliet" jest współczesną adaptacją słynnej i znanej dla wszystkich tragedii angielskiego twórcy, Williama Szekspira.
W utworze możemy znaleźć elementy dramatu romantycznego. Na początku widzimy dziennikarkę. To właśnie ona wprowadza nas w historię zakochanej pary i ich rodzin. Akcja toczy się w Weronie we Włoszech gdzie rywalizują pomiędzy sobą dwa rody: Montekich i Kapuletów. To właśnie oni sieją spustoszenie, gdyż podczas każdego ich spotkania dochodzi do bijatyk, strzelanin a nawet wybuchów.
Mogliśmy tutaj zobaczyć wspaniałą grę aktorską w wykonaniu Leonarda DiCapro, który wcielił się w rolę Romea Monteki. U jego boku zagrała piękna i młoda Claire Danes, która otrzymała rolę Julii Kapulet. Pozostała plejada znanych nam aktorów z innych filmów to między innymi: John Lequizmano (Tybalt), Herold Perrineau (Mercuito),Brian Denehy ( pan Monteki) ,
Dash Mihok (Benvolio), Christina Pickles(pani Monteki) i inni.
Wspaniale dobrana muzyka przez Nebe Hoopera bardzo dobrze oddaje role mówione przez aktorów. Piękne kostiumy Kyma Barreta pozwalają nam z łatwością odróżnić kto jest dobry a kto zły.Ogólnie możemy tutaj zobaczyć duży kawał rewelacyjnej roboty wykonanej przez wiele osób. Jednak niekiedy charakteryzacja nie pasowała do sceny. Widok Romea z papierosem w ustach nie przypadł mi do gustu.
Podsumowując moim zdaniem " Romeo+ Juliet" to dobre kino akcji warte obejrzenia. Osobiście dobrze znam tą historie, gdyż spodobała mi się ta wersja Romea I Julii. Za każdym razem gdy oglądam ten film coraz bardziej rozumiem przesłanie dzieła. Wszyscy aktorzy wspaniale odegrali powierzone role. Polecam ten film wszystkim osobom bez wyjątku, które lubią takie historie.