Odpowiedzi

2013-01-08T18:55:53+01:00

W obecnym świecie społeczeństwo bardzo dużą uwagę przywiązuje do spraw materialnych, a zwłaszcza pieniędzy. Wiele osób ciężko pracuje po to, aby zapewnić sobie bądż rodzinie godne warunki do życia. Niektórzy biorą nadgodziny w pracy, by pensja była wyższa. Z pewnością pieniądze odgrywają istotną rolę w życiu człowieka i są one ważne. Aby potwierdzić słuszność postawionej przeze mnie tezy, przytoczę w tej chwili odpowiednie argumenty.

Pierwszym argumentem przemawiającym za tym, iż pieniądze są w życiu ważne jest zaspokojenie swoich najpilniejszych potrzeb. Jedną z nich jest na pewno żywność. Nikt nie jest w stanie żyć i funcjonować bez jedzenia i picia. Dzięki temu, że mamy pieniądze możemy kupić chleb, masło, mleko. Jeżeli mamy wiekszy zasób gotówki, to kupić do jedzenia możemy wszystko na co tylko przyjdzie nam ochota. Oprócz tego pozwalamy sobie na czekoladę, orzeszki czy ptasie mleczko. Mając ograniczone fundusze kupujemy tylko to co jest nam najbardziej potrzebne. Nie mając pieniedzy będziemy zdani na czyjąś łaskę albo będziemy głodni.

Kolejnym argumentem mówiącym o tym, że pieniądze są ważne jest to, iż dzięki nim możemy opłacić czynsz mieszkaniowy, energie elektryczną czy gaz. Nie mając pieniedzy nie będziemy mogli korzystać z dobrodziejstwa tych udogodnień. Nie płacąc czynszu możemy zostać eksmitowani z domu. A mając wyłączony prąd lub gaz nie będziemy mogli przygotować sobie ciepłego posiłku i zmuszeni będziemy żyć w ciemnosci. Nie obejrzymy w telewizji waznych wiadomości nie obejrzymy ulubionego serialu telewizyjnego. Dlatego uważam, że pieniadze w zyciu sa ważne.

Następnym argumentem jest spełnienie swoich marzeń i zachcianek. Ludzie, którzy ciężko pracują mają prawo do urlopu i wypoczynku. Właśnie w tym czasie pieniadze są bardzo ważne, bo dzięki nim możemy miło spędzić czas w jakimś uroczym miejscu, o którym marzyliśmy. Poza tym za pieniądze kupimy nowy telewizor, meble czy lodówkę. Niektórzy pójdą na prawo jazdy, inni do masażysty lub fryzjera. Mając pieniądze możemy zaspakajać nie tylko własny głód, ale też spełniać własne zachcianki. Nie mając pieniędzy będziemy czuli niedosyt, że jest coś czego nie możemy osiągnąć.

Uważam, że dobrym przykładem tego, że pieniądze są ważne jest Ebenezer Scrooge z utworu "Opowieść Wigilijna" Główny bohater na początku jest wielkim skąpcem, chociaz ma on wielki majątek. Nie szanuje ludzi i nikomu nie pomaga. Żebraków omija szerokim łukiem. Udaje, że nie widzi biedy i nędzy. Nikomu nie okazuje litości i współczucia. Jednak dzięki pojawieniu sie duchów w bohaterze następuje wielka zmiana. Nagle Ebenezer Scrooge pomaga wszystkim, którzy go o to poproszą. Okazuje wobec innych swoją litość i serce. Dzięki swoim pieniądzom może wielu osobom pomóc. Gdyby był biedny, nie mógłby innych wspierać finansowo.

Moim zdaniem pieniądze w życiu są ważne, choć nie najważniejsze. Za sprawą pieniędzy możemy opłacić szkołę o jakiej marzymy, wyjechać w piękne miejsca czy kupić ulubioną książkę. Nie mając pieniędzy nie możemy realizować swoich marzeń i pragnień. A swoimi argumentami potwierdziłam tezę, którą zamiesciłam na wstępie.