Odpowiedzi

2009-09-23T14:35:56+02:00
Drogie dziecko!
Piszę do ciebie ten list aby Cie pozdrowić a także prosić o maleńką prośbę.
Mianowicie proszę cie bardzo abyś powiedział swoim kolegą i koleżanką aby nie zaśmiecali środowiska lecz dbali o nie.Zróbcie manifestację na temat ścinania drzew.Ludzie ścinający drzewa nie myślą nawet o skutkach tego wyczynu.Za kilka lat może wogulę nie być drzew w lasach i wogulę lasów nie będzie.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego listu i z góry ci dziękuję za to ze wogulę przeczytałeś mój list .Z poważaniem :
drzewo liściaste
3 2 3
2009-09-23T15:27:34+02:00
Drogi przechodniu!
Piszę do Ciebie list, z pewnych ważnych powodów. Jesteś przedstawicielem wspaniałej grupy - ludzi. Wiem, że wszyscy z Was są bardzo mądrzy i tacy zapracowani. Czasami jednak jesteście nierozsądni. Dlatego dziś chciałbym zaapelować do was jako przedstawiciel natury.
Przyroda do której ja należę jest piękna. Większość ludzi niestety tego nie zauważa bezmyślnie ją niszcząc i wcale o nią nie dbając. Ludzie jako tak mądre istoty powinny dbać o to co daje im środowisko. Wiem, że niektórzy ludzie zakładają organizacje pomagające przyrodzie. Dzięki temu nam - drzewom i wszystkim w otoczeniu żyje się lepiej. Proszę Cię drogi nieznajomy, abyś Ty też zaczął dbać o dar jaki dostałeś.
Mam nadzieję, że Ty drogi przechodniu w końcu zaczniesz zauważać jaki otaczający świat jest piękny i choć na chwilę zatrzymasz się, by podziwiać uroki natury.

Z wyrazami szacunku,
Twoje drzewo.
2 3 2