Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T06:18:53+01:00
Zadajmy sobie pytanie:czym dla nas jest mieszkanie?-ma ono wiele znaczeń, dla każdego z nas inne.
Przede wszystkim jest miejscem ,do którego wracamy każdego dnia po pracy,po szkole.Dla wielu z nas jest azylem,miejscem odpoczynku,spotkań rodzinnych.
Jest również naszą wizytówką,naszym portretem,który sami tworzymy.
Już na pierwszy rzut oka,gdy wchodzimy do czyjegoś mieszkania,możemy bardzo wiele powiedziec o jego mieszkańcach,i jego zwyczajach.
Gdy rzeczy znajdujące się w nim,mają swoje właściwe miejsce,gdy w mieszkaniu rozchodzi się miły aromat dla naszego zmysłu węchu,mówimy wówczas,że gdzie panuje ład i porządek i rozchodzą się piękne zapachy,tam zapewne mieszkają ludzie,którzy kochają swój dom.
Inaczej przedstawia się sytuacja,gdy od progu niemal można się wywrócic o różne przedmioty,które nie mają swojego stałego miejsca:buty,ubrania porozrzucane gdzie się da,a w kuchni stos niepozmywanych naczyń.
Nie jestem pedantką,lecz w moim domu,każda rzecz ma swoje miejsce,w kuchni panuje czystośc,a na parapetach stoją kwiaty,które są jego ozdobą.
Każdy szczegół jest ważny,nie tylko dla nas,lecz także dla naszego otoczenia.
Tam gdzie wszystko ma swoje miejsce,tam milej spędza się czas.
Dbając o dom,dbamy tym samym o dobre samopoczucie nie tylko nasze,lecz także naszych domowników i gości,którzy nas odwiedzają.
Dom to nasz największy skarb,więc dbajmy o niego każdego dnia,a nie tylko od święta.
17 3 17