Odpowiedzi

2010-01-09T22:00:16+01:00
Bungee jumping to skakanie z dużej wysokości na długiej, elastycznej linie wykonanej zwykle z około tysiąca gumowych włókien.

Pierwszymi skoczkami byli rdzenni mieszkańcy wysp Pentecost (Nowe Hebrydy) na Pacyfiku. Młodzi mężczyźni skakali z bambusowych wież, zabezpieczeni lianami przywiązanymi do kostek, żeby udowodnić swoją męskość oraz, według wierzeń, zapewnić plemieniu urodzaj.

W kwietniu 1979 roku wykonano skoki w Wielkiej Brytanii z mostu Clifton Suspension Bridge w Bristolu. Wydarzenie to uznaje się za początek bungee jumpingu, gdyż był to pierwszy skok oddany poza wyspą Pentecost.

Dream jumping
Skoki z wieżowca. Lina rozpięta jest pomiędzy dwoma budynkami. Na początku swobodne spadanie, nad ziemią przechodzi w ślizg, dzięki czemu można wytracić prędkość i bezpiecznie dotrzeć na dół.

Wystrzeliwanie
Amator wrażeń "wystrzeliwany" jest na wysokość kilkudziesięciu metrów za pomocą urządzenia w rodzaju procy: pomiędzy dwoma wieżami rozpięte są dwie liny. Są one połączeniem gum bungee i normalnych lin napinanych systemem naciągu. Trzeba tylko wpiąć się do uprzęży i zwolnić wyczep.

Bungee-run
W specjalnym korytarzu trzeba naciągnąć linę bungee do granic swoich możliwości. Nadmuchiwany korytarz i kask zapewniają bezpieczne zakończenie zabawy.

Sprzęt
Guma bungee zbudowana jest z wielu setek cienkich lateksowych gumek. Stosuje się trzy grubości gum: cienka dla wagi skoczka od 40 do 65 kg, średnia od 65-90 kg, gruba od 90 do 120 kg. Można skakać w kilka osób naraz. Są cztery rodzaje uprzęży: taśma owijana wokół kostek, na korpus, na biodra, specjalna uprząż na kostki. Skacząc z zastosowaniem uprzęży na nogach należy założyć uprząż asekuracyjną na biodra lub korpus. Wypadki przeważnie spowodowane są nieodpowiednim zastosowaniem grubości gumy do wagi skoczka.

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T22:01:34+01:00
Wiadomo ze musisz wsadzic to w forme ulotki ale daje Ci glowny tekst.
Dirt Jumping is a variety of mountainbiking! It's sort of gravity sport in which you have to get your own well prepared pedal bike, some dirt jumps, and don't forget to wear your protection pads and helmet! This sport is still evoluting, and getting year by year much better, new people join us. Would you let the occasion of meeting new interesting people, and seek some thrills go behinf you?! If you wan't further informations just call me on (numer)
2010-01-09T22:01:36+01:00
EXTREME
zachęcam wszystkich chętnych do udziału w zajęciach. Jest świetna zabawa i poznawanie nowych rzeczy. jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. sport o którym mowie nazywa się parkour. jest to sport polegający na skokach przez przeszkody, skoki przez bloki. naprawde jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz.
pozdrawiam serdecznie
zapraszam wszystkich chętnych.
4 1 4