Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T23:24:06+01:00
Dawno dawno temu żył sobie biedny młynarz który miał 3 synów.Bartek ,Radek oraz Maciej zawsze marzyli o sławie o bogactwie, chcieli mieć piękne stroje oraz piękny dom jednak ich biedny ojciec ledwo miał na chleb.Pewnego razu ojciec zmarł osierocając trójkę synów.W nocy każdemu z nich przyśniła się wróżka która chciała spełnić po jednym ich życzeniu.Pierwszy chciał być królem, drugi mieć piękny dom i pieniądze a trzeci poprosił tylko o szczęście dla niego i swych braci.Wtedy wróżka powiedziała; Całe życie pomagaliście innym teraz i ja pomogę wam Bracie zostali królami w pobliskich zamkach byli pogaci mieli piękne pokoje jednak nigdy nie odmawiali nikomu pomocy.Po kilku latach wróżka znowu im się przyśniła i powiedziala; Dostaliście to ode mnie bo zobaczyłam ,że kochacie ludzi i jesteście dla nich dobrzy ,szanujecie ich.Dobro popłaca..
1 1 1
2010-01-09T23:41:13+01:00
Trzej przyjaciele : Michał, Bartek i Jacek często zastanawiali się jak to jest być królem. Mieć dużo złota, i brać odpowiedzialność za wielu ludzi. Pewnego dnia, na religii Pani opowiadała im o trzech królach, którzy przybyli z dalekich krain do Jezusa narodzonego w Betlejem. Usłyszeli o tradycji, trzech królów którzy odwiedzali domy i śpiewali kolędy ku czci Pana Jezusa. Postanowili również przebrać się za trzech króli. Znaleźli odpowiednie stroje, wystroili szopkę, wzięli gwiazdę i ruszyli. Radość sprawiało im, widzieć uśmiechnięte twarze ludzi. Z przyjemnością słuchając pieśni i chwalących za piękne stroje.
Stwierdzili, że w pełni poczuli się jak królowie. Od tego czasu, co roku przebierali się za trzech króli i odwiedzali domy w sąsiedztwie.