Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T09:49:14+01:00
Hamlet jest tytułowym bohaterem dramatu Williama Szekspira. Był księciem, a jego ojciec za życia był królem Danii. Hamlet miał brata Klaudiusza.
Jest on trzydziestoletnim księciem, który stanął przed trudnym zadaniem przejęcia władzy nad państwem. Musiał pokonać wiele trudnych przeszkód, tak że przeżywał głębokie rozterki wewnętrzne. Cały czas wydaje mu się, że świat wokół niego nie jest uporządkowany. Mimo że Hamlet miał skłonności do filozofowania i myślenia nad sensem życia, to był konsekwentny i kiedy tego było trzeba potrafił działać zdecydowanie. Chciał za wszelką cenę zemścić się na swoim bracie. Ostatecznie jego upór i żądza zemsty doprowadziła do jego śmierci. Poświęcił on nawet swoją miłość do Ofelii, dlatego uwidacznia się tutaj system wartości tego księcia. Dla zemsty zrobił się obojętny i bezwzględny wobec dziewczyny, która wyraźnie darzyła go uczuciem. Aby zrealizować rozkaz ojca-ducha izoluje się od reszty świata. Udaje szaleńca, co miało mu pomóc w realizacji zbrodni. Ostatecznie umiera i wszyscy o nim zapominają.
Jest to zdecydowanie tragiczna postać, która mimo ukarania winnych skończyła tragicznie. Osiągnął swój cel, ale oprócz zabicia wrogów musiał zostawić także to co kochał.
1 1 1