Odpowiedzi

2010-01-10T11:29:18+01:00
Najprostszym sposobem zabezpieczenia danych na dyskach jest utworzenie macierzy "RAID" do tego celu są potrzebne dwa dyski twarde oraz odpowiednie skonfigurowane ustawienia w Biosie. Dzięki macierzy "RAID" można przyśpieszyć także zapis na dysk...
Macierz działa tak, jak kopiujesz coś na macierz, to te pliki są zapisywane na tym i na drugim dysku twardym komputera połączonych do kontrolerów "RAID" w razie awarii jednego dysku pliki będą dalej widoczne z drugiego dysku twardego.


Dysk można sprawdzić czy nie ma błędów itp. programem HD tune. Przy dużej ilości błędów znaczy że dysk już długo nie pochodzi.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T14:53:51+01:00
Podłączenie dysków twardych w RAID - zwiększenie zapisu/odczytu z dysku. Dwa dyski fizyczne (może być więcej) połączone w RAID, będą pokazane w Windows jako jeden dysk.

Polecenie "msconfig" wpisywane w konsoli "Uruchom" - Dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Pozwala na włączanie lub wyłączanie usług systemu Windows z których w tej chwili nie korzystamy np. usługa "Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej" nie jest nam potrzebna, gdy korzystamy ze zwykłego internetu "przez kabel", więc możemy ja wyłączyć.

Wyłączenie efektów graficznych (style, przejścia itp.) w Windows XP. Ma to na celu poprawienie wydajności, szczególnie przydatne gdy korzystamy ze starszego komputera.

Pulpit zdalny - dzięki niemu możemy pomoc innemu użytkownikowi w uporaniu się z jakimś problemem lub podłączyć się do naszego komputera z dowolnego miejsca na Ziemi.

Szyfrowanie przesyłanych danych - Protokoły SSL, SSL2, HTTPS

Szyfrowanie danych zawartych na dysku - programy SafeCryptor i Enigma.

Pakowanie danych w archiwa zabezpieczone hasłem - program np. WinRar.

Ukrywanie ważnych plików - Prawy przycisk myszy na pliku, "Właściwości". Zakładka "Ogólne", "Atrybuty" i "Ukryj".

Program/Skrypt Tweak UI - Skrypt powiększający możliwości systemu Windows o np. chowanie dysków (nie są widzialne w menu "Mój komputer".

Odpowiednie dobranie wysokości biurka, krzesła ma decydujący wpływ na komfort pracy z komputerem. Dzięki temu unikniemy bólów kręgosłupa i innych niedogodności. Warto pamiętać o robieniu przerw podczas długotrwałego przesiadywania przed komputerem.