Odpowiedzi

2010-01-10T10:48:01+01:00
Electro Boogie to taniec, który często jest nazywany Tańcem Robotycznym. Ruchy wykonywane w tym tańcu, przypominają ruchy robotów.

Historia tańca
Taniec electro boogie wywodzi się z pantomimy (Francja, Włochy – XIX w.). W tym właśnie czasie na ulicach wcześniej wspomnianych państw ludzie wyrabiali (jak na tamten okres) dziwne rzeczy ze swoim ciałem, udawali, że są w zamkniętym pomieszczeniu, czy wspinają się po linie. W XX wieku szybki rozwój techniki dał inspiracje do nowych trików, np. udawanie robota, który teraz stanowi nieodłączny styl w electro. Jednak prawdziwe electro boogie wymyślono w Los Angeles, w latach 70. Muzyka tamtych czasów ani trochę nie nadawała się do tego tańca. Pierwszy utwór stworzony pod electro powstał w około 1980 roku., szybko znalazł się na kasetach wszystkich tancerzy. W dzisiejszych czasach electro ustępuje w dużej mierze Break Dancowi, ponieważ break jest bardziej widowiskowy, lecz electro dużo trudniejsze.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T10:48:03+01:00
Electro Boogie jest to kolejny z elementów Breakdeance'a, także z pewnością jeden z najciekawszych styli tańca współczesnego. Mimo, że różni się on znacznie od Breakdance'a, to Electro nadal pozostaje nieodzownym element Break'a, bez którego ten taniec nie istniał by w współczesnej formie (jeżeli by w ogóle istaniał). Korzeni Electro Boogie należy doszukiwać się we francuskich i włoskich tradycjach pantomimy, kiedy to w XIX wieku na ulicach miast pojawiali się ludzie robiący dziwne rzeczy ze swoimi ciałami i pustą przestrzenią wokół siebie: udawali marionetki, czy, że są za szybą, lub wspinali się po linie, której tak naprawdę nie było itp. W początkach XX wieku szybki rozwój techniki pobudził wyobraźnie mimów i wkrótce pojawiły się ruchy przypominające ruchy robota, które na stałe weszły do repertuaru dzisiejszego Electro i które zdobywały coraz większe grono sympatyków i naśladowców. Jednak właściwie Electro Boogie i Robot jako style taneczne rozwinęli czarni (i nie tyklko) mieszkańcy Los Angels dopiero w latach '70, gdy popularność na parkietach zdobywały Freestyle Dance i Good Foot. Ówczesna muzyka nie była jednak stworzona pod Electro, oraz Robota więc tancerze zastanawiali się jak to zmienić, aby ich taniec nabrał odpowiednich "kształtów" i "smaku". Kiedy w około 1980 roku powstała pierwsza muzyka elektro, ze swoimi krótkimi, urywanymi dźwiękami, mocnym rytmem i agresywnymi scratch'ami, szybko stała się właściwym podkładem dla tego niezwykłego tańca. Obecnie Electro Boogie ustępuje popularnością BreakDeance'owi, ponieważ nie jest tak widowiskowe, ale ludzie siedzący w temacie wiedzą jak trudno jest je tańczyć i że bez niego Break nie był by taki sam. Ponieważ Electro, jako taniec całkowicie Freestylowy jest niezwykle trudny do opisania, musicie pamiętać, że tu wszystko zależy od Waszej wyobraźni.