Odpowiedzi

2010-01-10T11:04:14+01:00
1
a) byliny – rośliny zielne o niezdrewniałych częściach nadziemnych. W strefach klimatycznych, w których występują zimy, nadziemne części tych roślin obumierają na zimę. Ze znajdujących się pod ziemią kłączy, bulw, cebul, zapasonośnych korzeni, bądź z pąków chronionych warstwą gleby i ściółki, na wiosnę odtwarza się część nadziemna wytwarzająca zarodniki bądź nasiona. U bylin wodnych pąki chronione są przed przemarznięciem przez warstwę wody lub mułu na dnie zbiornika.
b) rośliny drzewiaste: drzewa, krzewy, krzewinki i częściowo zdrewniałe podkrzewy. Zdrewniałe są również łodygi niektórych wieloletnich wiechlinowatych, np. bambusów.

2. Bylina (łac. herba perennis) - roślina zielna żyjąca więcej niż dwa lata i zwykle wielokrotnie w tym czasie wydająca nasiona bądź zarodniki (wyjątkiem są zakwitające raz hapaksanty). Byliny wraz z krzewinkami, krzewami i drzewami określane są mianem roślin wieloletnich.

3. Tak

Wiecej na :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bylina_(botanika)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Roślina_wieloletnia
1 5 1
2010-01-10T11:06:03+01:00
1.
a.rośliny zielone - klad roślin obejmujący zielenice i rośliny telomowe. Wyróżniany jako takson o różnej randze w zależności od ujęcia systematycznego. Wspólnie z krasnorostami i glaukofitami tworzy klad roślin (Archaeplastida, Primoplantae). Wspólną cechą tej grupy roślin jest obecność zielonego barwnika – chlorofilu i podobna budowa komórki (złożonej ze ściany komórkowej zbudowanej z celulozy, błony komórkowej, jądra, cytoplazmy i chloroplastów).
b. Rośliny o zdrewniałych pędach posiadają łodygi twarde, które nie marnieją gdy nadejdzie koniec sezonu wegetacyjnego. Dzięki zdrewniałym łodygom roślina ma możliwość dużego wzrostu. Rośliny, które mają zdrewniałe pędy to rośliny wieloletnie czego przykładem są krzewy i drzewa.
2. byliny – rośliny zielne o niezdrewniałych częściach nadziemnych. W strefach klimatycznych, w których występują zimy, nadziemne części tych roślin obumierają na zimę. Ze znajdujących się pod ziemią kłączy, bulw, cebul, zapasonośnych korzeni, bądź z pąków chronionych warstwą gleby i ściółki, na wiosnę odtwarza się część nadziemna wytwarzająca zarodniki bądź nasiona. U bylin wodnych pąki chronione są przed przemarznięciem przez warstwę wody lub mułu na dnie zbiornika.
3. tak
1 5 1
2010-01-10T11:10:44+01:00
1
a
-róża
-tulipan
-paproć
b
-lipa
-bambus
-dąb
2Bylina roślina zielna żyjąca więcej niż dwa lata wydająca nasiona bądź zarodniki.Byliny,drzew,krzewy,krzewinki są określane roślinami wieloletnimi.
-Krokus Wiosenny
-Wierzbówka Arktyczna
-Ziemniak
3Tak opłaca się ponieważ rośliny nie muszą mieć z sobą kontaktu i tak więcej roślin powstanie.
1 5 1