Przetłumaczy mi ktoś ten list na angielski w Present Simple i Present Contiunoes?

Moja szkoła jest wspaniała! Nauczyciele są mili i wyrozumiali. Uczniowie też są fajni. Sala gimnastyczna jest duża i może pomieścić wielu uczniów. Nie jadam w stołówce szkolnej ponieważ jedzenie mi nie smakuje. Uczniowie nie noszą mundurków.
Najbardziej lubię plastykę. Ładnie rysuję. Nauczyciel jest zabawny i miły. Lubię też informatykę. Nienawidzę matematyki i historii. WF jest OK. Lubię grać w siatkówce i koszykówkę. Czasami nie chce mi się ćwiczyć.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T11:53:53+01:00
My school is great! The teachers are kind and forgiving. Students are also good. Gym is large and can accommodate many students. I do not eat in the school canteen food because I do not like. Students do not wear uniforms. I enjoy the visual arts. I draw nicely. The teacher is funny and nice. I like IT. I hate math and history. WF is OK. I enjoy playing volleyball and basketball. Sometimes I do not want to practice.
2010-01-10T12:01:15+01:00
My school is wonderful! Teachers are nice and understanding. Pupils are cool too. Gym is big and can accommodate a lot pupils. I am not eating in school cafeteria, because food doesn't taste me. Pupils aren't wearing school uniforms. My favourite subject is Art. I am drawing well. The teacher is funny and nice. I also like computer science. I hate maths and history. Physical education is ok. I like playing volleyball and basketball. Sometimes I don't have desire to exercise. :)