Odpowiedzi

2010-01-10T12:52:06+01:00
Temat:Czy twoim zdaniem Santiago jest niezwykłym człowiekiem ?

Moim zdaniem Santiago był zwykłym człowiekiem ,żadnym bohaterem. W książce nie jest opisane aby dokonał jakiejś niezwykłej rzeczy. Jest wiele postaci zarówno w literaturze jak i w rzeczywistym świecie, które swoim postępowaniem i rozumowaniem niosą ze sobą moc przesłań i wartości, dotyczących ludzkiego istnienia. Mimo to, ciężko jest mi wybrać taką postać, która zmusiła mnie do rozważań nad swoją własną egzystencją. Na pewno nie był to Santiago, nie polubiłam go.Ale podsumowując Santiago jest symbolem człowieka, który dzięki sile swej woli, jest zdolny do każdego czynu, pozornie niemożliwego do wykonania. Postać Santiago utwierdziła mnie w przekonaniu, że każda trudność może być pokonana, jeżeli się tego bardzo pragnie i robi wszystko w tym kierunku, aby osiągnąć sukces. Lecz każdy człowiek jeśli tylko chce może dokonać wielu rzeczy dlatego nie uważam Santaiaga za człowiek niezwykłego .
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T12:56:09+01:00
Na poczatku mojej pracy pragne sie zastanowic nad pojeciem niezwykly c zlowiek. dla mnie jest to ktos kto jest jedyny w swoim rodzaju. czy santiago był takim człowiekiem? na to pytanie chcialabym odpowiedziec.
satniago byl starym rybakiem ktoremu nie przelewalo sie z pieniedzmi. jedynym jego srodkiem do zycia bylo lowienie ryb. mial on duzo przyjaciol lecz niekt nie mogl mu pomoc. wszyscy bowiem byli w takiej samej sytuacji matrialnej jak on. dlatego tez gdy tylko cos zlowil byl prze szczesliwy.
Pewnego dnia postanowił sobie, że nie może pozwolić sobie na brak połowów. Dlatego otrzymawszy od Manolina jedzenie, wyruszył w głębokie wody. Dawniej na płyciźnie nie mógł nic złowić, dlatego postanowił, że wypłynie dalej.
Na początku żadna ryba nie dała się schwytać. Dopiero po pewnym czasie stary poczuł bardzo silny opór na linie. Nie wiedział jaka wielka była ta ryba. Nie wiedział, że złowił cztero metrowego marlina. Szarpał się z nią parą dni. Nie mógł jej wciągnąć na łódź od razu, ponieważ była ona za mała na tak ogromną rybę. W końcu udaje mu się
okiełznać marlina i przywiązuje go do łodzi. Niestety sącząca się krew zwabiła rekiny, które zaczęły podjadać rybę. Stary sam musiał sobie z nimi radzić. Cały czas podczas tej walki rozmawiał do siebie. Żałował, że nie ma przy nim chłopca... Lecz niestety rekinów było zbyt dużo i stary sobie z nimi nie poradził. Kiedy dopłynął do brzegu cała ryba była objedzona, została sama głowa. Santiago popłakał się ze złości. Tak bardzo chciał coś złowić, tak bardzo chciał pokazać, że nie jest "salao". Lecz sie nie udało... Ale ludzie go jednak podziwiali. Mięli do niego szacunek, za to, że uwierzył w siebie i postanowił złowić tak wielką rybę... Chodź połowy się nie udały, stary był szczęśliwy.
według mnie santiago byl niezwyklym czlowiekiem poniewaz ni poddawal sie w swoicz zamiwrach.
2010-01-10T15:33:29+01:00
Chciałbym odpowiedzieć na pytanie ,, czy Santiago jest niezwykłym człowiekiem" mam zamiar odpowiedzieć na to pytanie i udowodnić to stwierdzenie, że Santiego jest niezwykłym człowiekiem następującymi argumentami.
Moim pierwszym argumentem jest to że mimo stwierdzenia ludzi że jest już skończony on się nie podał wyruszył w morze i złowił kilko metrową rybę.
Moim drugim argumentem jest to że Santiago rozmawiał z naturą i zwierzętami jak z człowiekiem co według niektórych udowodniało że jest szalony.
Oczywiście był zwykłym człowiekiem i tego nic nie zmieni.
Mam nadzieje że udowodniłem państwu że Santiago był niezwykły.