Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T14:56:02+01:00
A]--Ameryka północna--roślinnośc zróżnicowana,od pustyni arktycznej i tundry,przez strefy borów kolejno iglastych,mieszanych i liściastych,po typu śródziemnomorskiego w Kalifornii i podzwrotnikowego w Ameryce Środkowej,także typu pustynnego,z ogromnymi kaktusami-Meksyk.
b]--Ameryka południowa--znaczna część porośnięta pierwotnym lasem tropikalnym [dżungla],najlepiej rozwiniętym w dorzeczu Amazonki,nad Orinoko sawanna [llanos],na Wyż. Brazylijskiej lasy araukariowe i należące do roślinności terenów lasy kolczaste [caatinga],na południu roślinność stepowa,w Andach sporo gatunków endemicznych.
c]--Afryka--roślinność zrónicowana,w środkowej części wiecznie zielony las równikowy [dżungla],dalej lasy monsunowe,roślinność sawanny i stepu po pustynną.
d]--Azja--roślinność charakteryzuje zgodność ze strefami klimatycznymi, poczynając od bezleśnej tundry w stronę południa poprzez rozległe bory iglaste z bagnami [tajga],dalej poprzez strefę stepów i pustyń,następnie lasy iglaste i liściaste na północnych stokach gór do lasów tropikalnych o charakterze dżungli np.na Arch. Malajskim.
e]--Europa--układ stref roślinnych równoleżnikowy:tundra,tajga,lasy mieszane i liściaste,stepy.
2 3 2