Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T13:49:01+01:00
Armand-Jean Duplessis jest głównym bohaterem książki Aleksandra Dumasa pt.,, Trzej muszkieterowie?. 36-letni mężczyzna będący kardynałem de Richelieu mieszkał we Francji.
Duplessis był mężczyzną średniego wzrostu z mina wyniosłą i dumną, o przenikliwych oczach, szerokim czole i ozdobionej wąsem pociągłej twarzy, wydłużonej jeszcze spiczasta bródka. Jego włosy, was i bródka przyprószone były siwizna. Nie nosił szpady, ale miał postawie żołnierza, a jego lekko zakurzone buty ze skory bawolej wskazywały na to, ze w ciągu dnia dosiadał konia. Mężczyzna był zręczny i dworskich obyczajów, już niezbyt mocny fizycznie, ale podtrzymywany tą siłą ducha, która uczyniła zeń jednego z najbardziej niezwykłych ludzi w historii. Armad-Jean Duplessis to człowiek, który potrafił manipulować ludźmi. Ludzie zwracali się do niego z godnością... De Richelieu był opryskliwy wobec innych nie liczył się z ich zdaniem, lecz gdy potrzebował czegoś był taki miły ze niektórzy potrafili zrobić dla niego wszystko tak jak np Bonacieux. Kardynał był stanowczym,bezwzględnym, egoistycznym, pewnym siebie, zarozumiałym, fałszywym i dwulicowym kardynałem.
Moim zdaniem Armad-Jean Duplessis, czyli Kardynał de Richelieu był bardzo negatywna postacią i z pewnością nie chciałabym mieć takiego przyjaciela. Postępowanie de Richelieu zasługuje na potępienie.