Co ci najbardziej smakuje? Nazwij, opisz i oceń tę potrawę.

Weź pod uwagę swoje cztery zmysły:wzrok, węch (np.aromatyczny), dotyk (np. delikatny, aksamitny, twardy, chropawy), słuch (np. chrupiący, trzeszczący, bulgocący) i smak.
Zastosuj przymiotniki określające cztery podstawowe smaki (słodki, kwaśny, słony i gorzki) oraz ich pokrewne z zakończeniami -awy, -utki i połączenia (np. słonawy, gorzkawosłodki).
Zastosuj inne niż podstawowe określenia smaku, np. łagodny, ostry, pikantny, orzeżwiający, wyborny, wykwintny, wyśmienity.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T14:33:22+01:00
Najlepsze jest oczekiwanie na pizzę, moją ulubioną potrawę. Burczy mi w brzuchu, a dookoła siedzą ludzie, którzy zajadają się w najlepsze, nie zwracając uwagi na moje pragnienie. Kiedy stoi już przede mną na tacy, upieczone, mięciutka i pięknie pachnąca, mam ochotę zjeść ją w całości. Ciasto delikatne i sprężyste, nigdy się nie ciągnie. Ser... mmm, przypieczony i ciepły, ciepluteńki. Gdyby naprawdę istniała mityczna ambrozja miałaby smak przypieczonego sera. Rozmaitość pizzy sprawia, że jej smaku nie można opisać słowami, jej trzeba po prostu spróbować. Za każdym razem smakuje inaczej: raz jest aromatycznie doprawiona, raz zupełnie łagodna, a jeszcze innym razem soczysta niczym ananas. Jak dla mnie, ona jest po prostu pyszna.

-
Nie wiem jaką potrawę lubisz. Wybrałam pizzę, bo jej chyba nie da się nie lubi (; Powodzenia.
9 3 9
2010-01-10T14:33:50+01:00
Najbardziej smakują mi panceroty.
Wyglądem troche przypominaja mi pierogi.Gdy przygotowuje do nich farsz , gdy to widze, to nie moge sie doczekac kiedy to zjem. Można zrobic je na łagodno lub ostro.zalezy kto jak lubi.Kiedy zaczynam je smazyc i czuje ten piekny i smakowity zapach to mam ochote zjesc od razu,takie gorace(takie sa najlepsze).ciasto jest chrupkie i zrumienione.
5 3 5