Pilne na jutro!
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełnia nas radoscia i nadzieja na nasze wlasne zmartwychwstanie i zycie w niebie.Jezus jednak nie chce,aby jego uczniowie,wpatrzeni w niebo, przestali myslec o rzeczach ziemskich.Pragnie,aby chrzescijanie uczestniczyli w budowaniu lepszego swiata,bardziej ludzkiego,bardziej solidarnego i braterskiego,pelnego pokoju.Pomysl i odpowiedz na pytanie: Co mozemy zrobic,aby wspoluczestniczyc w budowaniu takiego swiata.

2

Odpowiedzi

2010-01-10T16:04:44+01:00
Według mnie,a by współuczastniczyć w budowaniu takiego swiata powinnismy wraz z bliźnimi byc w dobrych kontaktach nie kłócić, się stwarzać dobre warunki do życia z naszymi bliźnimi i z Bogiem np. poprzez budowe Kościołów, porzez organizowanie katolickich wieczorków i różnych dyskusji. nasze żeycie powinno opierac się na bliźnim , bo przecież bliźniego trzebatraktować jak Jezusa Chrystusa, który jest Barankiem Bożym i naszym najlepszym przyjacielem, a nie niebem .


2 4 2
2010-01-10T20:23:59+01:00
Co możemy zrobić, aby współuczestniczyć w budowaniu takiego świata?
Jeżeli chcemy budować lepszy świat zgodnie z wolą Chrystusa to musimy przede wszystkim prowadzić sie jego przykazaniami, szczególnie przykazaniem " Miłuj swego bliźniego jak siebie samego". Bóg mówi że to najważniejsze z przykazań i na tym powinniśmy budować lepszą przyszłość. lepszy świat. Nie możemy stwarzać atmosfery która psuje naszą więź z bliźnimi i z Bogiem. Musimy współpracować ze swoimi bliskimi tak aby nasze starania były owocne. Widzimy jakie na świecie są kataklizmy, wojny a to wszystko bez wzajemnego uszanowania.Ale jeszcze nic straconego. Bóg ofiaruje nam swoją pomoc, ale tylko wtedy gdy mocno tego będziemy pragneli i do tego dażyli. Musimy żyć zgodnie z przykazaniami i zgodnie ze swoim powołaniem. Musimy piąć się na góre mimo trudności otaczającego nas świata. Żyjmy w zgodzie z siostrami i braćmi a przede wszystkim z Bogiem, bo On jest głownym żródłem naszej budoy lepszego, solidarnego świata i przyszłości.
3 4 3